*15η αγωνιστική

*Η Μπόρεχαμ Γουντ δεν έχει κερδίσει ποτέ εντός έδρας την Ρέξαμ, με πέντε ήττες σε εφτά αγώνες.

*Αναμένεται ρεκόρ προσέλευσης θεατών στο γήπεδο, με το προηγούμενο να είναι λίγο πάνω από 2.000, στον περσινό αγώνα με την Ρέξαμ! Αλλωστε οι φιλοξενούμενοι πήραν 1.250 εισιτήρια και είχαν εξαντλήσει ως χθες πάνω από το 80% αυτού του αριθμού!

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ κέρδισε 5-3 εντός έδρας την Γουίλντστοουν, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε με 3-0 χάρη στα τέρματα των Μπρόαντμπεντ (25’), Μπραντ (32’ πεν.), Κόουξ (66’). Δέχθηκε ένα τέρμα από τον Ολομόλα στο 68’, σκόραρε τέταρτο με τον Νιούτον στο 78’, αλλά αγχώθηκε λίγο, αφού «έφαγε» δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά από τους Ακινόλα (83’), Ολομόλα (87’), αλλά ο Ελιοτ στο 90’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Μπόρεχαμ Γουντ κέρδισε και στο κύπελλο Αγγλίας με 5-3 εντός έδρας την Γουίλντστοουν, περνώντας στην επόμενη φάση του θεσμού, και μπορεί να έχει δύο σερί νίκες, αλλά ήταν επί του ίδιο αντιπάλου! Μάλιστα νωρίτερα είχε χάσει στο γήπεδό της από την Μπρόμλεϊ, ενώ γενικώς δεν αποκαλείται και «κάστρο» η έδρα της, έχοντας ήδη δύο ήττες εκεί την φετινή σεζόν.

Είναι πάντα εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ανεβαίνοντας μάλιστα στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και πριν την χθεσινή νίκη της Νοτς Κάουντι απείχε τους ίδιους βαθμούς, πέντε συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά και από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Πρόσφατα χτύπησε ο μέσος Σόουζα που δύσκολα θα παίξει απόψε, τραυματίστηκε και ο μέσος Κέλι – Εβανς που αναμένεται να λείψει ξανά.

Μπόρεχαμ Γουντ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 5/7 G/G εντός έδρας

*Εχει 4/7 over 2,5 εντός έδρας

ΡΕΞΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ κέρδισε 3-2 εντός έδρας τους Μπλάιθ Σπάρτανς, παίρνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, από τους Πάλμερ (9’), Μάλιν (11’), Ντέιβις (33’), αλλά δέχθηκε δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο από τους Ο’ Ντόνελ (53’), Ρίτσαρντσον (57’), με αποτέλεσμα να αγχωθεί λίγο, αλλά άντεξε ως το τέλος.

Η Ρέξαμ χρειάστηκε επαναληπτικό στην έδρα της, παρόλο που έπαιζε με ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, αφού στο πρώτο παιχνίδι έφερε 1-1 εκτός, αλλά κέρδισε με 3-2 την Μπλάιθ Σπάρτανς εντός, παίρνοντας και αυτή την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αγγλίας.

Βρέθηκε πάλι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ μετά τη νίκη της Νοτς Κάουντι χθες έμεινε λίγο πίσω πάλι από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, στο -4 συγκεκριμένα, ενώ έχει ξεφύγει στο +9 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και έχει μακράν την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Τραυματίες και απόντες είναι οι γκολκίπερς Λάιντον, Ντιμπλ και οι αμυντικοί Xολ – Τζόνσον, Χόσαναχ, ενώ χτύπησε πιο πρόσφατα και ο επιθετικός Μεντί που μάλλον θα λείψει και απόψε.