*Αγώνας εξ αναβολής

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ιστλεϊ, δεχόμενη το γκολ από πέναλτι στο 34’ από τον Αμπραχαμς, σε φάση που έμεινε και με παίκτη λιγότερο. Αλλά ακόμη και με 10 παίκτες είχε κάποιες ευκαιρίες προς το τέλος για να ισοφαρίσει.

Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε και από την Ιστλεϊ με 1-0 εκτός έδρας και αρχίζουν να εμφανίζουν τα συμπτώματα της περσινής σεζόν, όταν η καλή της πορεία στο κύπελλο είχε κακή επίπτωση στο πρωτάθλημα. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στους 10 τελευταίους αγώνες όπου έχει μόνο τρεις νίκες, όλες στον θεσμό του κυπέλλου! Πάντως μόνο μία από αυτές τις ήττες ήρθε στο γήπεδό της, αλλά στο πιο πρόσφατο παιχνίδι που έπαιξε εκεί.

Υποχώρησε και άλλο στον βαθμολογικό πίνακα, είναι οριακά πλέον στο πρώτο μισό του, στην 12η θέση συγκεκριμένα, μένοντας λίγο πίσω, στο -5 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Φάιφιλντ.

Μπόρεχαμ Γουντ Στατιστικά

*Εχει 8/9 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της, πέντε σερί στα πιο πρόσφατα

*Εχει 6/11 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 8/11 G/G εντός έδρας

ΟΛΝΤΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ολνταμ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, αν και είχε δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, πριν δεχθεί δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, από τους Σμπάρα (46’), Ντάλας (49’). Και απλά μείωσε με τον Ρούνεϊ στο 89ο λεπτό.

Η Ολνταμ ηττήθηκε και από την Σόλιχαλ Μουρς με 2-1 εκτός έδρας, γνωρίζοντας πέμπτη ήττα στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν έχει νίκη. Και ακόμη ψάχνει την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στη σεζόν, έχοντας εφτά ήττες σε 12 παιχνίδια που δεν έχει κερδίσει μακριά από το γήπεδό της.

Πάει «φουλ» για δεύτερο σερί υποβιβασμό, αφού παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, βρίσκεται στην 23η θέση και προτελευταία του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς να είναι πλέον σε απόσταση βολής, ούσα στο -4 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής.

Γι’ αυτό και ο τεχνικός της, Ντέιβιντ Ανσγουορθ, ζήτησε άμεση αντίδραση από τους παίκτες του, αναγνωρίζοντας πώς οι τελευταίες εμφανίσεις τους είναι πολύ κακές.