ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ - ΜΠΡΟΜΛΕΪ Προγνωστικά

*13η αγωνιστική

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Μέιντστοουν, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ντίκον στο 30ο λεπτό. Αλλά ισοφάρισε γρήγορα, με τον Γουίλιαμς στο 36’, «καθαρίζοντας» τον αγώνα με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο μέσα σε τρία λεπτά, με τον Μπρόαντμπεντ στο 63’ και τον Εντλόβου στο 65ο λεπτό.

Η Μπόρεχαμ Γουντ επικράτησε 3-1 εντός έδρας της Μέιντστοουν, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες. Και δεν χάνει εδώ και οκτώ αγώνες, με πέντε νίκες σε αυτό το διάστημα, έχοντας μόνο μία ήττα στο πρωτάθλημα, η οποία όμως ήρθε στο γήπεδό της, εκεί που ξεκίνησε χωρίς νίκη στα τρία πρώτα παιχνίδια, αλλά έχει κερδίσει τα δύο τελευταία και πιο πρόσφατα.

Συνεχίζει να είναι αρκετά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 4η θέση του για την ακρίβεια, σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, πλησιάζοντας λίγο πιο κοντά, στο -4 για την ακρίβεια, από την κορυφή και την απευθείας άνοδο. Και έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, μαζί με άλλες δύο ομάδες.

Πρόσφατα χτύπησε ο μέσος Σόουζα που δύσκολα θα παίξει απόψε, τραυματίστηκε και ο μέσος Κέλι – Εβανς στον τελευταίο αγώνα.

Μπόρεχαμ Γουντ Στατιστικά

*Εχει 4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει τρία συνεχόμενα G/G

*Εχει 4/5 G/G εντός έδρας

ΜΠΡΟΜΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σόλιχαλ Μουρς, αν και προηγήθηκε με 0-2 χάρη σε τέρμα των Αλεξάντερ (34’), Αρθουρς (67’) και παρόλο που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 76’, δέχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα από τους Κέλι (90’), Ριντ (95’).

Η Μπρόμλεϊ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Σόλιχαλ Μουρς, ένα αποτέλεσμα που υπό άλλες συνθήκες θα ήταν θετικό, αλλά δεν μπορεί να ισχύσει κάτι τέτοιο από την στιγμή που προηγήθηκε 0-2, έπαιζε με παίκτη παραπάνω και δέχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις! Αυτή ήταν η πρώτη της ισοπαλία έπειτα από δύο σερί νίκες, αλλά μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει μόνο την Ολντερσοτ, με τρεις ήττες σε πέντε αγώνες.

Παραμένει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά έμεινε λίγο πιο πίσω, στο -6 για την ακρίβεια, από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Πρόσφατα τραυματίστηκε ο γκολκίπερ της, Τσαρλς – Κουκ, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.