*7η αγωνιστική

*Η Μπόρεχαμ Γουντ είναι αήττητη σε πέντε παιχνίδια εντός έδρας απέναντι στην Μπαρνέτ, με τέσσερις ισοπαλίες.

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε 4-0 εκτός έδρας από την Όξφορντ Σίτι, αν και ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο μισό του αγώνα δέχθηκε τέσσερα γκολ σε 20 λεπτά από τους Κίρμπι (65’), Πάρκερ (75’), Σάντερσον (80’), Μακ Ιχραν (86’).

Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε με το “βαρύ” 4-0 εκτός έδρας από την Όξφορντ Σίτι, γνωρίζοντας την δεύτερη φετινή της ήττα, αλλά συμπλήρωσε τέσσερις σερί αγώνες χωρίς νίκη,

Κέρδισε το πρώτο της φετινό παιχνίδι στο γήπεδό της, χωρίς να έχει πετύχει κάποια νίκη από εκείνο τον αγώνα και έπειτα, έχει όμως τρεις ισοπαλίες σε έξι παιχνίδια.

Μπόρεχαμ Γουντ Στατιστικά

*Δύο σερί N/G στα τελευταία παιχνίδια της, 2/3 εντός έδρας.

*2/3 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, με δύο παίκτες να σκοράρουν και τα πέντε γκολ! Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Πόλεον στο 21’, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και προηγήθηκε στο 61’ με τον Καμπάμπα, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Πόλεον στο 68’, παίρνοντας τη νίκη με το νέο τέρμα του Καμπάμπα στο 79ο λεπτό.

Η Μπαρνέτ ξεπέρασε άμεσα και με νίκη την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας 3-2 εντός έδρας την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ. Βέβαια μακριά από το γήπεδό της έχει μόλις μία νίκη, με μία ισοπαλία και μία ήττα, δηλαδή τις γκέλες της ως τώρα στο πρωτάθλημα!

Είναι από την αρχή της σεζόν ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στις πρώτες του θέσεις και εκεί θέλει να παραμείνει ως το τέλος σε μία σεζόν που δεν θυμίζει τις δύο προηγούμενες, όπως πρώτα η Στόκπορτ και μετά η Ρέξαμ μαζί με τη Νοτς Κάουντι, ξέφυγαν πάρα πολύ στην κορυφή.