11η αγωνιστική

*Μετρούν 9/10 παιχνίδια με No Goal τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Μπούντε/Γκλιμτ δεν έχει υποστεί ήττα από την Όλεσουντ στα πρόσφατα 6 παιχνίδια ανάμεσά τους.

*Στο Κύπελλο (06/03): Όλεσουντ – Μπούντε/Γκλιμτ 0-3

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΜΠΟΥΝΤΕ/ΓΚΛΙΜΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-5 εκτός έδρας, εναντίον της Χάρσταντ, στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Στο 16’ ο Χάγκεν σκόραρε για το 0-1 και στο 25’ ο Κούμσον έκανε το 0-2. Στο 42’ ο Άμουντσεν το 0-3 και στο 45+2’ ξανά ο Χάγκεν το 0-4 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 62’ ο Άμουντσεν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

H Μπούντε/Γκλιμτ είχε εύκολο απόγευμα στην έδρα της Χάρσταντ (0-5) για το θεσμό του Κυπέλλου, επικράτησε με τέσσερα τέρματα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο και συνεχίζει στην επόμενη φάση. Δεύτερη διαδοχική νίκη για το συγκρότημα του Κνούτσεν, έπειτα από το επίσης εκτός έδρας, 0-2, εναντίον της Κρίστιανσουντ στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Σημαντικό το γεγονός ότι κράτησε ανέπαφη την εστία της, αν και η δυναμικότητα των δύο αντιπάλων ήταν χαμηλή. Έχει μείνει πίσω στη μάχη του φετινού πρωταθλήματος, βρίσκεται στην έκτη θέση της κατάταξης και θέλει να “χτίσει” σερί και να πλησιάσει στις πρώτες θέσεις. Παραχώρησε τον αναπληρωματικό κίπερ Σμιτς στη Βίλεμ. Είναι εκτός οι μέσοι Φετ και Μόρτεν Κόνραντσεν.

Μπούντε/Γκλιμτ Στατιστικά

*Το over 3.5 γκολ σημειώθηκε στις 5/6 τελευταίες αναμετρήσεις της

*5/6 ματς στο πρωτάθλημα με G/G

*Δέχεται γκολ σε όλα τα εντός έδρας

ΟΛΕΣΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-3 εκτός έδρας, εναντίον της Χεντ, στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Στο 15’ ο Τσαναντίγια σκόραρε για το 0-1 και στο 29’ ο Χάουγκεν έκανε το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 60’ Σόρνερνταλ πέτυχε τρίτο γκολ και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Όλεσουντ πραγματοποίησε μεστή και ουσιαστική εμφάνιση απέναντι στη Χεντ (0-3) για το θεσμό του Κυπέλλου και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση. Όσον αφορά το πρωτάθλημα, η πορεία της είναι πολύ καλή με το δεδομένο ότι επέστρεψε φέτος στην Eliteserien. Προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία με αντίπαλο τη Βολερένγκα και σκορ 2-2, το ίδιο και στο εκτός έδρας ματς με τη Χάουγκεσουντ για την ένατη αγωνιστική. Η ομάδα του Νίλσεν δεν έχει υποστεί ήττα για τέσσερα ματς πρωταθλήματος. Είναι εκτός αποστολής οι Σέγκμπεργκ και Γκρένερ.