*31η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σκάνθορπ – Μπόλτον 0-1

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν σε αυτό το γήπεδο το 2016, με την Μπόλτον να κερδίζει τότε με 2-1.

ΜΠΟΛΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπόλτον συνεχίζει την πολύ καλή της και ανοδική πορεία των τελευταίων αγωνιστικών, έστω και αν κέρδισε απλά μία από τις τελευταίες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα, επικρατώντας με 0-1 εκτός έδρας της Σάουθεντ. Και πήρε αυτή τη νίκη, έστω και αν δεν την άξιζε, κάτι που δείχνει και την ρέντα της. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει. Και ειδικά στο γήπεδό της δεν χάνει εδώ και τέσσερις αγώνες, με δύο νίκες.

Εχει ανέβει στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα και πλέον είναι στο -3 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου, αλλά δεν μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής, λόγω διαφοράς τερμάτων από την ομάδα που βρίσκεται εκεί.

Τραυματίες και απόντες είναι οι Μπρόκμπανκ (ΑΜ), Πόλιτιτς (ΜΕ), αν και όλοι σιγά – σιγά επιστρέφουν στις προπονήσεις και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Γουίλιαμς που εκτίει τη τελευταία από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπόλτον κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Σάουθεντ, χάρη σε ένα τέρμα του Μίλερ στο 81ο λεπτό, έπειτα από λάθος του αντίπαλου γκολκίπερ, σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες ευκαιρίες, το οποίο έδειχνε προδιαγεγραμμένο για να λήξει 0-0!

Μπόλτον Στατιστικά

*Εχει 7/9 under 2,5 στα τελευταία της παιχνίδια.

*Εχει πέντε συνεχόμενα under 2,5 εντός έδρας, 11/19 στη σεζόν, 11/15 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σκάνθορπ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Χάρογκεϊτ, έστω και αν το τελικό σκορ την κολακεύει εξαιρετικά. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη της, με μόνο μία εξ αυτών να είναι μακριά από την έδρα της, ενώ το γκολ που δέχθηκε ήταν το πρώτο μετά από τρεις αγώνες που είχε κρατήσει το μηδέν στην εστία της.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, αλλά ακόμη απέχει αρκετά πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου, έστω και στο -9, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, που είναι στο +12 για τη συνέχεια.

Εχει ακόμη αρκετά προβλήματα και απουσίες, με απόντες εδώ και αρκετό καιρό τους Ολομόλα (ΕΠ), Τζέσοπ (ΕΠ), Ντέιλς (ΜΕ), Τζάρβις (ΕΠ), Κλαρκ (ΑΜ), Σρίμπτον (ΜΕ), ΜακΓκάχεϊ (ΜΕ), Χόρνσοου (ΜΕ)

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σκάνθορπ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Χάρογκεϊτ, πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Προηγήθηκε μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Γκριν, και αφού της ακυρώθηκε γκολ ως οφσάιντ, ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Μαρτς στο 27’. Όμως πήρε εκ νέου προβάδισμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Λοφτ, κόντρα στη ροή του αγώνα. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν κακό, με ελάχιστες φάσεις, αλλά σφράγισε τη νίκη της με γκολ του Σπενς στις καθυστερήσεις του αγώνα.