5η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΟΛΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μόρκαμ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους πέτυχε ο Μπράντλεϊ στο 39’.

Εξαιρετική για ακόμα μία φορά μπροστά στο κοινό της. Είχε την υπεροχή στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία, παίρνοντας προβάδισμα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη η εικόνα παρέμεινε ίδια, όμως βρήκε απέναντί της σε καλή μέρα τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, μη μπορώντας να βρει και δεύτερο γκολ.

Την πολύ καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται, καθώς και τον παράγοντα έδρα θέλει να εκμεταλλευτεί προκειμένου να διατηρήσει το αήττητο σερί της, παίρνοντας παράλληλα και ακόμα ένα τρίποντο μπροστά στο κοινό της. Σκοράρει με συνέπεια στις περισσότερες αναμετρήσεις της, όμως δυσκολεύεται σε αρκετές περιπτώσεις να διατηρήσει τη δική της εστία ανέπαφη.

Μπόλτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πιτέρμπορο, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Τζέιμς στο 34’, με τους γηπεδούχους να το εκμεταλλεύονται ανοίγοντας το σκορ με τον Κλαρκ-Χάρις στο 65’. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Τέιλορ στο 75’.

Δεν μπόρεσε να κάνει και πολλά η Σέφιλντ Γουένσντεϊ, αφού έμεινε από πολύ νωρίς με παίκτη λιγότερο. Αυτό έδωσε φυσικά τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να πιέσουν και να έχουν τον έλεγχο του αγώνα, με το γκολ να ήταν απλά θέμα χρόνου. Παρά το γεγονός ότι κατάφερε να διατηρήσει το μηδέν παθητικό, στην επανάληψη υπέκυψε.

Την άμεση επιστροφή της στα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει, όμως αναμένεται να δυσκολευτεί αρκετά απέναντι στη σκληροτράχηλη Μπόλτον. Με πολλές ιδιαιτερότητες η ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, δεν μπορεί να κριθεί αρνητικά μόνο από ένα κακό αποτέλεσμα, καθώς παραμένει ένα εκ των φαβορί για τον τίτλο. Επικίνδυνη μεσοεπιθετικά, εκμεταλλεύεται όλους τους κενούς χώρους που θα βρει, ενώ μπορεί να «χτυπήσει» ακόμα και σε αντεπιθέσεις.