22η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πόρτσμουθ, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σογκνέσι στο 45’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Γένγκι στο 88’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση στην οποία υπέκυψε εύκολα και στα δύο ημίχρονα.

Να μην την πτοήσει η ήττα από το ντέρμπι της κορυφής, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Εξαιρετική στις εντός έδρας αναμετρήσεις της, βρίσκει δίχτυα ασταμάτητα, ενώ στις περισσότερες δεν δέχεται γκολ. Θέλει να διατηρήσει κοντά την απόστασή της από την κορυφή του πρωταθλήματος, καθώς έχει και μία αγωνιστική λιγότερη, εκμεταλλευόμενη οποιοδήποτε στραβοπάτημα της Πόρτσμουθ.

Μπόλτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κρου με σκορ 2-4, στα πλαίσια του FA Cup. Το 0-1 ο Μαρκίς στο 18’ και το 0-2 ο Γουίλσον στο 25’. Το 0-3 πέτυχε ο Έβανς στο 42’ και το 0-4 ο Κόνεϊ με αυτογκόλ στο 49’. Το 1-4 έκανε ο Νέβιτ το 65’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρόυ στο 73’.

Άνετη επικράτηση και πρόκριση για τη Μπρίστολ Ρόβερς. Είχε τον έλεγχο του ματς, πήρε από νωρίς ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, ενώ στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της σκοράροντας ακόμα μία φορά. Στο τελευταίο μισάωρο έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί δύο γκολ.

Να ανατρέψει την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται αυτή την περίοδο θέλει, αν και το έργο της σήμερα αναμένεται τρομερά δύσκολο. Είναι μεν μαχητική, βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με συνέπεια, αλλά αυτό δεν της είναι αρκετό, αφού αμυντικά παραμελεί τα καθήκοντά της, με αποτέλεσμα να δέχεται μονίμως γκολ. Εκτός κινδύνου τη δεδομένη χρονική στιγμή, στο +9 από την επικίνδυνη ζώνη και στο -11 από τα πλέι-οφ.