*1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Λιγκ Τρόφι. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί διαδικασία πέναλτι, με όποια ομάδα την κερδίζει να παίρνει έναν βαθμό επιπλέον.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΟΛΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Η Μπόλτον έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Πλίμουθ, πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Το πρώτο τέρμα το δέχθηκε από τον Ενις στο 34’, προσπάθησε για την ισοφάριση, αλλά τελικά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Χάρντι στο 88ο λεπτό.

Η Μπόλτον ηττήθηκε και από την Πλίμουθ με 2-0 εκτός έδρας, αν και πάλεψε για να αποφύγει την ήττα και το δεύτερο τέρμα το δέχθηκε προς το τέλος. Και ενώ είχε ξεκινήσει πολύ καλά τη σεζόν, αήττητη στους πέντε πρώτους αγώνες, με τρεις νίκες, από τότε έχει γνωρίσει τρεις συνεχόμενες ήττες, οι δύο στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της.

Ακόμη πάντως είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, στην 10η θέση, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Μακροχρόνια τραυματίες και απόντες είναι οι μέσοι Σίχαν, Ισγκρόουβ.

Μπόλτον Στατιστικά

*Εχει 5/8 under 2,5 στη σεζόν, 2/5 εντός έδρας

*Εχει 5/8 N/G στη σεζόν, 3/5 εντός έδρας

ΚΡΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Κρου έφερε 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Μπράντφορντ, σε έναν γενικώς ισορροπημένο αγώνα, με την αντίπαλο της να έχει και ένα δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο.

Η Κρου αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας με την Μπράντφορντ, μία από τις καλές ομάδες του πρωταθλήματος της, από τα φαβορί για άνοδο. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία της, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, έπειτα από τις δύο μοναδικές ήττες της στη σεζόν, οι οποίες ήταν αμφότερες μακριά από την έδρα της.

Η πορεία της στη σεζόν κρίνεται ικανοποιητική ως τώρα, αφού έχοντας υποβιβαστεί φέτος, είναι στην έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς ανόδου, αν και σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ομάδα ακριβώς πίσω της.

Από το σημερινό παιχνίδι θα απουσιάσουν πάλι οι τραυματίες Λονγκ (ΕΠ), Αντεμπίσι (ΑΜ), ενώ χτύπησε και ο μέσος Κόλκετ που θα λείψει επίσης, με πιο πρόσφατη απώλεια αυτή του μέσου Μπρουκ που τραυματίστηκε και θα μείνει για περίπου έξι εβδομάδες εκτός.