*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Φόρεστ Γκριν-Μπόλτον 1-0.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ντέρμπι με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μέντεζ-Λέινγκ στο 16’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χάριχεϊν στο 72’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαντλιέρ στο 90+3’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Μπόλτον. Δεν ήταν ιδιαίτερα δημιουργική κατά της διάρκεια της αναμέτρησης, με αποτέλεσμα να μην απειλήσει σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας όμως δίχτυα στα τελευταία λεπτά, εκμεταλλευόμενη την αμυντική αδράνεια των γηπεδούχων. Στο αμυντικό της κομμάτι ήταν ασταθής και δεν μπόρεσε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, οι οποίοι το εκμεταλλεύτηκαν πλήρως, βρίσκοντας δίχτυα και στα δύο ημίχρονα.

Την άμεση επιστροφή της στα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να πετύχει σήμερα και έχει την ευκαιρία να το κάνει, αφού βρίσκει μπροστά της την ουραγό του πρωταθλήματος. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, ενώ πάλεψε σε μια δύσκολη έδρα και την προηγούμενη αγωνιστική. Τρομερά παραγωγική σε ότι αφορά το σκοράρισμα, καθώς βρίσκει δίχτυα σχεδόν μόνιμα και ειδικά όταν αγωνίζεται εντός έδρας, την ώρα που αμυντικά δεν έχει δεχθεί γκολ σε μία από τις τελευταίες έξι αναμετρήσεις της.

Μπόλτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μίλτον Κέινς Ντονς με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Πιρτ-Χάρις στο 29’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Έισα στο 43’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 51’.

Ήττα για τη Φόρεστ Γκριν σε ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια που καλείται να δώσει για την παραμονή της. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού δέχθηκε την ισοφάριση πριν την ανάπαυλα, ενώ στην επανάληψη μπήκε νωθρά, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να ολοκληρώσουν την ανατροπή.

Απογοητευμένη μετά την αποτυχία της προηγούμενη αγωνιστικής, είναι υποχρεωμένη σήμερα να βγάλει αντίδραση, όμως αναμένεται να έχει πολύ δύσκολο έργο. Δεν πείθει καθόλου με την εικόνα της, καθώς βρίσκει μεν δίχτυα με συνέπεια, αλλά δυσκολεύεται πάρα πολύ να κρατήσει το μηδέν παθητικό, με αποτέλεσμα αυτό να της κοστίζει συνεχώς πολύτιμους βαθμούς. Στις εξόδους της το παλεύει, αλλά και πάλι δύσκολα φεύγει με θετικό αποτέλεσμα κόντρα σε ομάδες που της ασκούν έντονη πίεση.