*2η αγωνιστική

*Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Μπολόνια με αντίπαλο την Σπαλ.

*Η Σπαλ παραμένει αήττητη στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Μπολόνια (2-1-0).

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΜΠΟΛΟΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με το βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε από το “Marc Antonio Bentegodi” η Μπολόνια την προηγούμενη βδομάδα. Πιο συγκεκριμένα, έμεινε στο 1-1 με την Ελλάς Βερόνα για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Στραβά ξεκίνησε η αναμέτρηση για τους γηπεδούχους, έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές μόλις στο 13′ λόγω της απευθείας αποβολής του Νταβίντοβιτς. Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σανσόνε.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 36′ ο Μιγκέλ Βελόσο με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ. Εξιτήριο από το νοσοκομείο πήρε ο Σίνισα Μιχαίλοβιτς την Τετάρτη (28/8), καθώς ολοκληρώθηκε ο πρώτος κύκλος χημειοθεραπειών. Θυμίζουμε πως ο 50χρονος Σέρβος προπονητής των “ροσομπλού” πάσχει από λευχαιμία.

Μάλιστα, οι πιθανότητες να βρεθεί στον πάγκο στην αποψινή αναμέτρηση με την Σπαλ είναι πάρα πολλές. Σε ακόμα μία μεταγραφική κίνηση προχώρησε η Μπολόνια, αποκτώντας έναντι 2.500.000 ευρώ τον Γκάρι Μεντέλ από την Μπεσίκτας. Ο 32χρονος Χιλιανός μέσος επιστρέφει στην Ιταλία μετά από δύο χρόνια, αγωνίστηκε με τη φανέλα της Ίντερ από το 2014 μέχρι το 2017 πραγματοποιώντας 109 συμμετοχές.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός έδρας) με την Ελλάς Βερόνα για το πρωτάθλημα.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ Στατιστικά

*Σημειώθηκε over 2,5 στα 11/12 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Novibet)

*Σημειώθηκε GG στα 10/11 τελευταία παιχνίδια της.

*Σκόραρε στα 12 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΠΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε μπροστά στο σκορ με δύο γκολ, η Σπαλ δεν κατάφερε να ξεκινήσει θετικά το φετινό πρωτάθλημα. Μετά από μία συναρπαστική αναμέτρηση την προηγούμενη βδομάδα, γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-2 από την Αταλάντα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6′ με το πλασέ του Ντι Φραντσέσκο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την όμορφη μπαλιά του Πετάνια.

Το 2-0 πραγματοποίησε ο τελευταίος στο 26′. Πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Γκοσένς μείωσε για τους φιλοξενούμενους με δυνατή κεφαλιά. Στο δεύτερο ο Μούριελ πήρε το όπλο του και μέσα σε έξι λεπτά ανέτρεψε τα δεδομένα στην αναμέτρηση (70′, 76′) διαμορφώνοντας, παράλληλα, το τελικό αποτέλεσμα. “Οφείλω να δώσω συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου, αγωνιστήκαμε κόντρα σε μία καλύτερη ομάδα.

Τα δώσαμε όλα για 60 λεπτά, έχουμε συνηθίσει να παλεύουμε, ευχόμαστε να γίνουμε ακόμα πιο δυνατοί με την έλευση των νεοαποκτηθέντων”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Σπαλ, Λεονάρντο Σέμπλιτσι. Με τη μορφή δανεισμού από την Αταλάντα απέκτησε ο σύλλογος τον 24χρονο αριστερό μπακ από την Πολωνία, Αρκάντιους Ρέκα.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας με 3-2 από την Αταλάντα για το πρωτάθλημα.