*Τρίτος γύρος του Κυπέλλου Ιταλίας. Οι αναμετρήσεις είναι μονές. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

Μπολόνια – Ρετζίνα στην Bet365

ΜΠΟΛΟΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Μόλις τρεις βαθμούς συγκέντρωσε η Μπολόνια μετά από πέντε αγωνιστικές, στις τρεις τελευταίες γνώρισε ισάριθμες ήττες από Μπενεβέντο (1-0 εκτός), Σασουόλο (4-3 εντός) και Λάτσιο (2-1 εκτός).

Το Σάββατο στο “Olimpico” κόντρα στους “αετούς” το τελικό σκορ δεν λέει την αλήθεια, οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και είχαν δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο, αν ήταν λίγο πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια θα μπορούσαν να αποφύγουν, τουλάχιστον, την ήττα. “Πρέπει να παίζουμε για τη νίκη, οι καλές εμφανίσεις δεν είναι αρκετές”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Μιχαίλοβιτς.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την Λάτσιο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 54′ με τον Λουίς Αλμπέρτο, προτού ο Ιμόμπιλε διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 76′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντε Σιλβέστρι στις καθυστερήσεις.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ Στατιστικά

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΕΤΖΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Αήττητη παραμένει μετά από τέσσερις αναμετρήσεις (1-4-0) στην επιστροφή της στη Serie B η Ρετζίνα. Το Σάββατο επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Πορντενόνε (2-2) σε μία αναμέτρηση που προηγήθηκε νωρίς, ωστόσο τα δεδομένα άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Τελικά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με τη συμπλήρωση των 90′ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Την τελευταία φορά που επισκέφτηκε την έδρα της Μπολόνια η Ρετζίνα πανηγύρισε τη νίκη (2-1) το 2009. Ο προπονητής Τοσκάνο υπογράμμισε πως πρόκειται να προχωρήσει σε ροτέισον στη σημερινή αναμέτρηση με τους “ροσομπλού”.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Πορντενόνε. Ο Λιότι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 13′, προτού οι γηπεδούχοι ανατρέψουν τα δεδομένα με Ντιαό (49′) και Σιούρια (69′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φολορούνσο στο 90′.