* Α’ Γύρος: Μπρνο-Μλάντα Μπόλεσλαβ 3-1

* Οι 6 από τις τελευταίες 8 μεταξύ τους αναμετρήσεις έχουν έρθει Over 2,5

* Στις 5 από τις τελευταίες 6 αναμετρήσεις τους η Μπόλεσλαβ είναι νικήτρια ημιχρόνου

ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ

Προηγούμενο παιχνίδι: Εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Γιάμπλονετς (1-2). Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 18ο λεπτό. Η Μπόλεσλαβ δεν το έβαλε κάτω συνέχισε να πιέζει και στο 45’ με γκολ του Λάντρα έφερε το παιχνίδι και πάλι στα ίσα. Στο 2ο ημίχρονο μπήκε καλύτερα από την Γιάμπλονετς, είχε καλές ευκαιρίες και στο 87ο λεπτό ήρθε η ολική ανατροπή με τον Κουμπίστα.

Μετά την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Γιάμπλονετς με 1-2 σκαρφάλωσε στην 8η θέση τη βαθμολογίας με 22 βαθμούς. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο φάνηκε να βγήκε κερδισμένη, αφού παραχώρησε μόνο αναπληρωματικούς, ενώ έκανε δικούς της τους βασικούς που είχε. Προχώρησε επίσης σε 3 επιπλέον κινήσεις, όλες από το εγχώριο πρωτάθλημα. Στην προετοιμασία, έπαιξε 3 ματς, κερδίζοντας τα 2, ενώ στο άλλο έχασε από την Λειψία, με 4-0. Εκτός για σήμερα ο τιμωρημένος Καραφιάτ και ο τραυματίας Σκάλακ.

ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Μετράει 4 σερί εντός έδρας ματς που είναι αήττητη.

* Μετράει 7/8 εντός έδρα παιχνίδια με G/G.

ΜΠΡΝΟ

Προηγούμενο παιχνίδι: Εντός έδρας ήττα από την Όλομουτς (2-3). Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυναμικά και προηγήθηκαν νωρίς στο παιχνίδι (8’). Η Μπρνο απάντησε στο 34ο λεπτό με γκολ του Ρέζνιτσεκ, ενώ στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου ο Μπράιτ έδωσε και πάλι προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Η Μπρνο μπήκε αποφασισμένη στο 2ο ημίχρονο, έχοντας αρκετές ευκαιρίες και στο 65ο λεπτό έφερε και πάλι τον αγώνα στα ίσα. 13 λεπτά αργότερα ο Ναβράτι με ωραία ενέργεια έδωσε το προβάδισμα στην Όλομουτς διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό σκορ.

Μετά την εντός έδρας ήττα από την Όλομουτς με 2-3, βρίσκετα στην 11η θέση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο δεν έκανε και τίποτα, αφού παραχώρησε αναπληρωματικό, ενώ απέκτησε δανεικό, καθαρά για το ροτέσιον. Στην προετοιμασία, έπαιξε 3 ματς, κερδίζοντας το 1 απ’ αυτά, ενώ έκανε και 2 ήττες, έχοντας μάλιστα 7 γκολ παθητικό. Εκτός για σήμερα οι τιμωρημένοι Εντλ και Σούτσεκ.