* Στις 8 τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις έφεραν Over 2.5

* Στα τελευταία τους 5 παιχνίδια, στην έδρα της Μπόλεσλαβ, κέρδισε η γηπεδούχος

* Μετράνε 3 σερί ματς με G/G

ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα από την Σλάβια Πράγας με 2-1. Κατάφερε να μην πάρει θετικό αποτέλεσμα, ενώ αγωνιζόταν για 83 λεπτά με παίκτη παραπάνω, λόγω κόκκινης της Σλάβιας. Και τα 3 τέρματα μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο έμειναν “άσφαιροι”, με την Σλάβια να έχει την εμπειρία να κρατήσει το αποτέλεσμα.

Μετά την εκτός έδρας ήττα από την Σλάβια Πράγας με 2-1, βρίσκεται στην 11η θέση με 13 βαθμούς. Δείχνει να τα πηγαίνει καλύτερα μακριά από την έδρα της, αφού δεν έχει πανηγυρίσει ακόμα εντός έδρας νίκη, ενώ έχει και την δεύτερη χειρότερη επίθεση στην έδρα της, με 6 γκολ στο ενεργητικό της. Την Τετάρτη, για το κύπελλο, αγωνίστηκε με την Πρόστεγιοφ, κερδίζοντάς την με 4-0, παίρνοντας εύκολα την πρόκριση για την επόμενη φάση. Εκτός για σήμερα οι τραυμαίες Εκπάι, Κρομπότ και Σκόντα.

ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Μετράει 4/5 τελευταία ματς στο πρωτάθλημα με G/G.

* Μετράει 5 σερί εντός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα με G/G.

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με την Όλομουτς, με σκορ 1-1. Ήταν πολύ καλύτερη και άξιζε τη νίκη, αλλά ήταν τρομερά άστοχη. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς και από κει και μετά το παιχνίδι ήταν μονότερμα. Θα μπορούσε μέχρι και ολική ανατροπή να κάνει στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το σκορ παρέμεινε 0-1. Στο δεύτερο μέρος, συνεχίστηκε η ίδια εικόνα, με την Μποέμιανς να καταφέρνει να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας, αλλά σίγουρα η πικρία μένει, αφού ήταν πολύ ανώτερη.

Μετά την εντός έδρας ισοπαλία με την Όλομουτς, με σκορ 1-1, βρίσκεται στην 5η θέση με 19 βαθμούς. Διανύει πολύ καλή σεζόν, απλά θα πρέπει να βελτιώσει την εικόνα της στα εντός έδρας παιχνίδια. Εκτός έδρας είναι η 2η καλύτερη ομάδα, έχοντας 5 νίκες σε 6 αγώνες, ενώ διαθέτει την καλύτερη άμυνα μακριά από την έδρας της, με 4 γκολ παθητικό. Αντιθέτως, στην έδρα της, δεν έχει πανηγυρίσει ακόμα τρίποντο. Την Τετάρτη, για το κύπελλο, αντιμετώπισε την Τρίνεκ, κερδίζοντάς την με 2-1, παίρνοντας την πρόκριση. Εκτός για σήμερα οι τραυματίες Νέτσιντ και Χρόνεκ.