*8η αγωνιστική

*Ντέρμπι του Μπουένος Αϊρες

ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόκα Τζούνιορς έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Σαν Λορέντζο, αν και προηγήθηκε με τον Ρόχο στο 18ο λεπτό. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Γκιάι στο 38’, ακυρώθηκε τέρμα της αντιπάλου της πριν λήξει το ημίχρονο με VAR, όμως δέχθηκε το δεύτερο γκολ από τον Μπαρέιρο στο 54’. Μάλιστα προς το τέλος του αγώνα η αντίπαλος της έχασε και πέναλτι.

Η Μπόκα Τζούνιορς δεν είναι καλά και αυτό φάνηκε και στην ήττα της με 2-1 εκτός έδρας από την Σαν Λορέντζο, αφού όχι απλά έχασε ενώ προηγήθηκε, δεν έπαιξε καθόλου καλά και ήταν ελάχιστα απειλητική. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, ενώ δεν έχει νίκη στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της εντός, με δύο ήττες στους αγώνες πρωταθλήματος.

Αλλωστε είχε ρίξει το βάρος στο Κόπα Λιμπερταδόρες, από το οποίο αποκλείστηκε, γι αυτό και στον συγκεκριμένο θεσμό είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, αν και δεν είναι πάρα πολύ πίσω από την κορυφή. Και ακόμη δεν έχει φέρει ισοπαλία στην κατηγορία.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας κεντρικός αμυντικός Φιγκάλ.

Μπόκα Τζούνιορς Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί over 2,5 στο πρωτάθλημα.

*Εχει τρία συνεχόμενα παιχνίδια με 2-3 γκολ στο πρωτάθλημα.

*Εχει 4/4 over 2,5 εντός έδρας στο πρωτάθλημα.

ΤΑΓΕΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ταγέρες έχασε 0-2 εντός έδρας από την Μπαράκας, δεχόμενη δύο γκολ από τους Μάτερ (39’), Σεπουλβέντα (54’), έχοντας ευκαιρίες να προηγηθεί ή και να ισοφαριστεί.

Η Ταγέρες ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Μπαράκας, χάνοντας ξανά έπειτα από τρία παιχνίδια που ήταν αήττητη, αλλά με μόνο μία νίκη, η οποία βέβαια ήταν για το Κόπα Λιμπερταδόρες, εκεί που πραγματοποιεί πολύ καλή πορεία.

Αυτό ακριβώς πληρώνει στο πρωτάθλημα, όπου δεν κερδίζει στους έξι τελευταίους αγώνες της, με τέσσερις ήττες σε αυτό το διάστημα. Γι αυτό και είναι πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 26η θέση του, σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την ουραγό.