34η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ ΔΟΥΒΛΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τη Σεντ Πάτρικς Αθλέτικ, την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (1-0 στο 7′), σε ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο. Δέχτηκε το 2-0 με το καλημέρα του β’ μέρους (2-0 στο 48′)και κάπου εκεί το παιχνίδι απέκτησε ρυθμό. Προσπάθησε να βρει νωρίς το γκολ που θα την έβαζε ξανά μες στον αγώνα, αλλά δεν τα κατάφερε. Μείωσε σε 2-1 στο 83′, με τους γηπεδούχους να αντιδρούν άμεσα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Μποέμιανς στο πρωτάθλημα, που είχε στις κερκίδες της τον νέο της τεχνικό, Ντέκλαν Ντέβιν. Βρίσκεται στην 6η θέση της κατάταξης, αδιάφορη βαθμολογικά εδώ και αρκετές αγωνιστικές. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με under1.5 γκολ!

Εκτός παραμένουν οι Ντελ, Τάλμποτ, Αφολάμπι, Μπερτ και Μπερκ.

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ ΔΟΥΒΛΙΝΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under1.5 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-2 από την Ντάνταλκ, την περασμένη αγωνιστική. Παθητικός ο ρόλος της στο 1ο ημίχρονο, δεν μπόρεσε να δημιουργήσει και με τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι, έμεινε δίκαια πίσω στο σκορ με 0-2 στο 43′. Ισορρόπησε το παιχνίδι στο β’ μέρος, προσπάθησε να βρει ένα γκολ νωρίς, αλλά μάταια. Το μόνο που κατάφερε ήταν να διαμορφώσει το τελικό 1-2 στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έκτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Φιν Χαρπς (0-1-5). Βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας, που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής, ισόβαθμη με την ουραγό Γιου Σι Ντι, που αν το πρωτάθλημα έληγε σήμερα, θα υποβιβαζόταν απευθείας στη 2η κατηγορία. Μετράει 12 ήττες σε 16 εκτός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος, έχοντας δεχτεί 39 γκολ στο διάστημα αυτό!

Εκτός παραμένουν οι Γουέμπστερ και Ντίβερς.