*2η αγωνιστική

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Μόλις δύο νίκες έχει η Τέπλιτσε στα 14 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Μποέμιανς (7-5-2).

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ 1905

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε καθαρά με 3-0 από την Μπόντο Γκλιμτ εκτός έδρας, στο πρώτο παιχνίδι του δεύτερου προκριματικού του Κόνφερενς Λιγκ. Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 44′, τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα στις αρχές της επανάληψης (50′), ενώ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+3′) η αντίπαλος πήρε σκορ πρόκρισης.

Ήξερε από την ώρα της κλήρωσης η Μποέμιανς πως έχει πολύ δύσκολη αποστολή απέναντι στην μόνιμη πρωταθλήτρια Νορβηγίας τα τελευταία χρόνια και αυτό φάνηκε και στο χορτάρι. Χρειάζεται «θαύμα» για να ανατρέψει το εις βάρος της 3-0 και πιθανότερα αποχαιρετά από νωρίς την Ευρώπη. Στο πρωτάθλημα, μπήκε με το δεξί και με μεγάλη δόση κυνισμού πέρασε από την έδρα της Παρντούμπιτσε (0-1). Παραμένει τραυματίας ο επιθετικός Μάτουσεκ.

Μποέμιανς 1905 Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΤΕΠΛΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Πανηγύρισε σπουδαία νίκη με 1-0 επί της Βικτόρια Πλζεν εντός έδρας στην πρεμιέρα. Το γκολ ο Τρούμπατς με πέναλτι στο 28′.

Ιδανικότερο ξεκίνημα στην σεζόν δεν θα μπορούσε να φανταστεί η Τέπλιτσε, που κατάφερε με το «καλημέρα» να κερδίσει ένα από τα φαβορί για τον τίτλο. Έπαιξε πολύ ώριμα και μεστά, σκόραρε στο 28′ και κατάφερε να παίξει εξαιρετική άμυνα στην συνέχεια του αγώνα, εκμεταλλευόμενη και την έδρα της. Έχει δύσκολο πρόγραμμα αφού δίνει ένα δεύτερο απαιτητικό παιχνίδι στην σειρά, αυτό με αντίπαλο την Μποέμιανς. «Θέλουμε να εκμεταλλευτούμε την κούραση της αντιπάλου και να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα», σχολίασε ο τεχνικός Φρτάλα. Ένα ακόμη θετικό για την Τέπλιτσε είναι πως για δεύτερο σερί παιχνίδι δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών.