* Α’ Γύρος: Τέπλιτσε – Μποέμιανς 0-1

* Στα 5 τελευταία τους παιχνίδια, στην έδρα της Μποέμιανς, η γηπεδούχος έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ

* Στις 3 τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις, στην έδρα της Μποέμιανς, η γηπεδούχος κέρδισε από ημίχρονο

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα από την Μπάνικ Οστράβα με 4-1. Κατάφερε να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2 τέρματα στο 35, ενώ ο αγώνας ήταν ισορροπημένος, βάσει της εικόνας των δύο ομάδων. Στο δεύτερο μέρος, η Μποέμιανς κατάφερε να μειώσει στο 63, ενώ μέχρι τη λήξη, όσο πίεζε, δέχθηκε 2 γκολ στην κόντρα. Βάσει της εικόνας του ματς, το σκορ μοιάζει άδικο, αφού η Μποέμιανς ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική και στα 2 ημίχρονα.

Μετά την εκτός έδρας ήττα από την Μπάνικ Οστράβα με 4-1, βρίσκεται στην 7η θέση με 22 βαθμούς. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο, μοιάζει να αποδυναμώθηκε, αφού έχασε τους Κβετ και Χρόνεκ. Στην προετοιμασία, έπαιξε 5 ματς, κερδίζοντας 2 απ’ αυτά, ενώ στα υπόλοιπα 3 ήρθε ισόπαλη. Εκτός για σήμερα ο Νέτσιντ, όπου δεν αργεί η επιστροφή του.

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Αήττητη στα 5 φιλικά.

* Μετράει 7/8 G/G εντός έδρας.

ΤΕΠΛΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη απέναντι στην Σλόβαν Λίμπερετς με 2-1. Μοιρασμένο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που φάνηκε και στο σκορ, αφού και οι 2 ομάδες κατάφεραν να πετύχουν από 1 τέρμα. Στο δεύτερο μέρος, η Τέπλιτσε ήταν καλύτερη, καταφέρνοντας να μεταφράσει σε γκολ την ανωτερότητά της στο 60′, όπου αυτό ήταν και το τελευταίο γκολ του αγώνα.

Μετά την εντός έδρας νίκη απέναντι στην Σλόβαν Λίμπερετς με 2-1 βρίσκεται στην 12η θέση με 19 βαθμούς. Μέτρια μεταγραφική περίοδος για την Τέπλιτσε, όπου επέστρεψαν δανεικοί και εκείνη απλώς παραχώρησε κάποιους παίκτες με ελάχιστον χρόνο συμμετοχής. Στην προετοιμασία, έπαιξε 3 ματς, κερδίζοντας μόλις το ένα, κάνοντας 2 ήττες, ενώ δέχθηκε και 7 γκολ. Εκτός για σήμερα οι Φίλα και Σέιμπαλ.