*11η αγωνιστική

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 3,5

*Μόλις μία νίκη (πέρυσι) μετράει η Ζλιν στα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (7-2-1).

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ 1905

Προηγούμενο ματς: Δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στην μεγάλη νίκη της επί της Όλομουτς και ηττήθηκε με 2-1 από την Μπάνικ Οστράβα εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 29′, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 60′, αλλά με γκολ στο 83′ γνώρισε την ήττα και έφυγε με άδεια χέρια από το γήπεδο.

Αστάθειας και προβληματισμού συνέχεια για την Μποέμιανς, που ακόμη δεν έχει βρει την σταθερότητα που επιζητεί από την αρχή της χρονιάς. Σκωτσέζικα ντουζ κάνει με τις εμφανίσεις της, πάνω που οι οπαδοί της βλέπουν μια καλή εμφάνιση, έρχεται την αμέσως επόμενη εβδομάδα ο προβληματισμός. Στο ματς με την Μπόλεσλαβ, πήγε για να κρατήσει τον βαθμό και το πλήρωσε. Αρκετά μεγάλο το απουσιολόγιό της με πολλούς αμφίβολους. Δεδομένα θα απουσιάσουν οι Νόβακ, Πετράκ, Σεϊμπάλ και Βάλα.

Μποέμιανς 1905 Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

ΦΑΣΤΑΒ ΖΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Έβαλε τέλος στον κατήφορο και έμεινε στο 1-1 με την Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε εντός έδρας την προηγούμενη εβδομάδα για το πρωτάθλημα. Δέχτηκε πρώτη γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+1′), βγήκε μπροστά στην επανάληψη και δικαιώθηκε, αφού βρήκε τέρμα ισοφάρισης στο 85′.

Μέτρια και πάλι η εικόνα της, αλλά αυτή την φορά κατάφερε να συμμαζευτεί αμυντικά και να περιορίσει τις απειλές από την αντίπαλό της, καθώς στα δύο προηγούμενα παιχνίδια είχε δεχτεί δύο διασυρμούς. Παραμένει σύνολο περιορισμένων δυνατοτήτων, τα εξωαγωνιστικά προβλήματα είναι εκεί και με τα μέχρι τώρα δεδομένα θεωρείται το πρώτο φαβορί για υποβιβασμό. Αμφίβολος και πάλι ο κίπερ Ντοστάλ.