4η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Μπενφίκα στα 10 τελευταία μεταξύ τους (8-2-0)

ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Κάζα Πία. Ο Μάρτινς άνοιξε το σκορ στο 61’ και στο 66’ ο Γκάντγουιν διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το πλασματικό 2/2 της Μποαβίστα στην εκκίνηση της Primeira Liga διορθώθηκε στη Λισαβόνα την Κυριακή.

Ισορροπημένο και φτωχό το πρώτο ημίχρονο στο ουδέτερο “Χαμόρ” απέναντι στη νεοφώτιστη Κάζα Πία, με τους τυπικά γηπεδούχους να έχουν την καλύτερη ευκαιρία μέχρι την ανάπαυλα. Με μεγάλη ευκαιρία της Μποαβίστα ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, η Κάζα Πία όμως έβγαλε όμορφη συνεργασία για το προβάδισμα και λίγο αργότερα χτύπησε στην αντεπίθεση για να “κλειδώσει” τη νίκη.

Έπαιξαν οι καλοκαιρινές μεταγραφές, βασικοί ο στόπερ Σάσο, ο φορ Μπόζενικ και ο εξτρέμ Άγκρα, κανείς δεν ικανοποίησε.

Χάλασε η μεταγραφή του κομβικού αριστερού μπακ/χαφ Χαμάς, επέστρεψε στις προπονήσεις αλλά δεν υπολογίζεται για το σημερινό παιχνίδι. Διαθέσιμοι πλέον και οι νεοφερμένοι στόπερ Ρέις και Ονιεμαέτσι. Παραμένει εκτός ο βασικός φορ Ενζί που χειρουργήθηκε στο ζυγωματικό και οι Σάντος (εξτρέμ) Μάνγκας (μπακ/χαφ) και Ρεϊσίνιο (χαφ), νέο πρόβλημα ο τραυματισμός του βασικού κίπερ Μπρακάλι.

ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΕΝΦΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Ντινάμο Κιέβου. Ο Οταμέντι άνοιξε το σκορ στο 27’, ο Ράφα Σίλβα έκανε το 2-0 στο 40’ και δύο λεπτά αργότερα ο Νέρες διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με μία ακόμη πειστική εμφάνιση σφράγισε πανηγυρικά την επιστροφή της στους ομίλους του Champions League η Μπενφίκα. Πανέτοιμη για τα καλοκαιρινά προκριματικα, έκανε περίπατο με 4/4 νίκες και την Πέμπτη κληρώθηκε με Παρί, Γιουβέντους και Μακάμπι Χάιφα στον όμιλο.

Απόλυτο αφεντικό την Τρίτη υποδεχόμενη την Ντινάμο Κιέβου, έκανε κυριαρχικό πρώτο ημίχρονο, σκόραρε τρεις φορες, θα μπορούσε να πετύχει άλλα τόσα γκολ, με το Νέρες να κάνει θραύση και στην επανάληψη έκανε συντήρηση δυνάμεων.

6/6 νίκες ο αρχικός απολογισμός της εποχής Σμιντ, με πολύ επιθετική φιλοσοφία, αλλά και μόλις δύο γκολ παθητικό, το ένα με πέναλτι. Στο πρωτάθλημα επιστρέφει μετά από δύο εβδομάδες, καθώς το προγραμματισμένο παιχνίδι με την Πάσος Φερέιρα μεταφέρθηκε για την ερχόμενη Τρίτη ελέω προκριματικών. Στο τελευταίο της εγχώριο δείγμα δυσκολεύτηκε αρκετά να διασπάσει την άμυνα της Κάζα Πία στην ουδέτερη Λεϊρία, τη λύση έδωσε ξανά ο “καυτός” φορ Ράμος.

Χτύπησε στο πρόσωπο στο ματς με τους Ουκρανούς ο Ράμος, έκανε 15 ράμματα και λογικά θα προφυλαχθεί σήμερα. Παραμένουν εκτός οι στόπερ Βερίσιμο και Βίκτορ, ενώ τιμωρημένος είναι και ο Οταμέντι.