* 9η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 14/15 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια από το 2014, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης! Τα 13 εξ αυτών συνδυάστηκαν με No Goal, τα 12 σταμάτησαν στο Under 1.5!!!

ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ντροπιαστικό αποκλεισμό στον 3ο γύρο του Κυπέλλου Πορτογαλίας βίωσε την προηγούμενη Κυριακή η Μποαβίστα, χάνοντας 4-0 από τη Ρίο Άβε, η οποία αγωνίζεται στη δεύτερη κατηγορία της χώρας. Ανοίχτηκε για την ισοφάριση στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα και δέχθηκε τρία γκολ για να φύγει με σκυμμένο το κεφάλι.

Πριν τη διακοπή μέτρησε 5 παιχνίδια δίχως νίκη στην Primeira Liga με τέσσερις ισοπαλίες και την ήττα στο Ντα Λουζ από την Μπενφίκα (3-1). Πιο πρόσφατα έφερε εντός έδρας και δίκαιο 1-1 με την ισχυρή Εστορίλ και στο πιο πρόσφατο ματς πήρε βαθμό στην έδρα της Μπράγκα, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο 89′ με τον Ενζί.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα-αποκλεισμός από τη Ρίο Άβε (4-0) για το Κύπελλο. Εφιαλτικό το ταξίδι της Μποαβίστα στη Βίλα ντο Κόντε, βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με πέναλτι από το 14ο λεπτό. Ρίσκαρε υπερβολικά στο τέλος του αγώνα για την ισοφάριση και διασύρθηκε με γκολ στο 73′, το 86′ και το 88′.

ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στο pamestoixima)

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χρειάστηκε να παίξει με ομάδα ερασιτεχνικού επιπέδου για να πάρει την πρώτη της νίκη στη σεζόν η Μπελενένσες και αυτή ήρθε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης απέναντι στην Μπέρσο (1-2) για τον 3ο γύρο του Κυπέλλου Πορτογαλίας. Πήρε την πρόκριση με δραματικό τρόπο το προηγούμενο Σάββατο και στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει την Κάλδας.

Στην Primeira Liga είναι ουραγός με ρεκόρ 0-4-4 και τη χειρότερη επίθεση στην κατηγορία με μόλις 5 γκολ ενεργητικό. Τελευταίο της δείγμα, πριν τη διακοπή, ήταν εντός έδρας ήττα από την Τοντέλα με 0-2, η οποία έφερε και την απομάκρυνση του κόουτς Πετίτ.

Ανακοινώθηκε και επίσημα η πρόσληψη του νέου προπονητή Φιλίπε Κάντιντο, ο οποίος θα έχει ως βοηθούς τους Έλντερ Φονσέκα και Πέδρο Πίντο.

Στο τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι της κατάφερε να επιστρέψει από το 2-0 στην έδρα της Πάσος Φερέιρα με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη-πρόκριση επί της Μπέρσο (1-2) για το Κύπελλο. Προηγήθηκε με τον Σόουζα στο 40ο λεπτό, ισοφαρίστηκε στο 72′ από τον Λόπες και χρειάστηκε να παίξει παράταση για να πάρει την πρόκριση. Ο Εντούρ λύτρωσε την Μπελένσες στο 120′.