*Στον πρώτο γύρο: Σεαρά – Μποά 0-0

ΜΠΟΑ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Μποά, μετά από έξι παιχνίδια και με απολογισμό τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νέντο Τσαβιέρ φιλοξενήθηκε από την Βίλα Νόβα, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Ένα τέρμα στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να κρίνει το παιχνίδι.

Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, η Μποά είναι στην ένατη θέση, όπου και μετράει 28 βαθμούς, όσους έχουν και οι Γκουαρανί, Κλαμπ ντε Ρεγκάρας και Οέστε. Επιπλέον, με 19 γκολ στο ενεργητικό της, έχει μια από τις χειρότερες επιθέσεις της κατηγορίας. Πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο απολογισμός της σε εντός έδρας παιχνίδια, ούσα αήττητη στα έξι τελευταία της (5-1-0). Άπαντες στην διάθεση του Τσαβιέρ για το αποψινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Βίλα Νόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

Το Μποά – Σεαρά παίζει στην Interwetten

ΣΕΑΡΑ

Την τέταρτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Σεαρά, μετά και από εκείνες κόντρα σε Παϊσαντού (1-2), Κρισιούμα (3-1) και ABC Νατάλ (0-1). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Σαμούσκα φιλοξένησε την Κλαμπ ντε Ρεγκάτας, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 74ο λεπτό ο Λίμα. Δεύτερο σερί παιχνίδι που διατηρεί ανέπαφη την εστία της.

Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 34 βαθμούς και είναι στην τέταρτη θέση, μαζί με την Ζουβεντούδε, κόντρα στην οποία υπερτερεί σε διαφορά τερμάτων. Πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο απολογισμός της σε εκτός έδρας παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Για την σημερινή αναμέτρηση δεν έχουν αναφερθεί απουσίες, οπότε και ο Σαμούσκα θα παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Κλαμπ ντε Ρεγκάτας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.