*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πόρτσμουθ-Μπλάκπουλ 0-4.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σριούσμπερι, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ντεμπελέ στο 43’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Κοούλσον στο 84’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Μπλάκπουλ. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, διατηρώντας σχετικά εύκολα το μηδέν παθητικό.

Παρόμοια εμφάνιση με αντίστοιχο αποτέλεσμα θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, ξεπερνώντας το δύσκολο εμπόδιο της πρωτοπόρου Πόρτσμουθ. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, έχει πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, παρ’ όλα αυτά είναι μαχητική και προσπαθεί να το αποδεικνύει όσο πιο συχνά γίνεται. Σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, σε λίγα κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει κοστίσει σε αρκετές περιπτώσεις.

Μπλάκπουλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Όξφορντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Λανγκ στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπράναγκαν με πέναλτι στο 6’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαϊντί στο 67’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Πόρτσμουθ. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, όμως λίγα λεπτά μετά δέχθηκε την ισοφάριση. Παρά την πίεση των φιλοξενούμενων παρέμεινε σταθερή και εν τέλη στην επανάληψη σκόραρε ξανά, διατηρώντας αυτή τη φορά το υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, διατηρώντας την απόστασή της στην κορυφή του πρωταθλήματος. Είναι σε καλή κατάσταση, παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο, ψάχνει το γκολ και συνήθως το βρίσκει. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αν και αυτό δεν της έχει στερήσει ιδιαίτερους βαθμούς μέχρι στιγμής. Αήττητη και στις πέντε πρόσφατες εξόδους της (3-2-0), με 5 γκολ υπέρ και 2 κατά.