17η αγωνιστική.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ Ανάλυση

Υποχρεώσεις για το Λιγκ Τρόφι είχε μεσοβδόμαδα η Μπλάκπουλ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης στα πέναλτι από την Φλίτγουντ Τάουν, με την κανονική διάρκεια του αγώνα να ολοκληρώνεται ισόπαλη χωρίς τέρματα.

Την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος αντιμετώπισε και πάλι τη Φλίτγουντ Τάουν, την οποία κέρδισε με 1-0 εκτός έδρας. Μετρά πέντε νίκες στα έξι τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μόνο από την Ντονκάστερ, ενώ στο γήπεδό της έχει τρία σερί τρίποντα, όλα με 1-0!

Προηγούμενο ματς: Αποκλείστηκε στα πέναλτι από την Φλίτγουντ Τάουν στη φάση των 32 του Λιγκ Τρόφι. Η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα, με τη Φλίτγουντ Τάουν να επικρατεί 5-4 στη διαδικασία των πέναλτι.

Μπλάκπουλ Στατιστικά

*Δεν έχει δεχθεί γκολ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα. (Δες το στην Stoiximan)

*Έχει τρεις σερί εντός έδρας νίκες.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΟΞΦΟΡΝΤ Ανάλυση

Υποχρεώσεις στο Λιγκ Τρόφι είναι μεσοβδόμαδα και η Όξφορντ. Υποδέχθηκε την Φόρεστ Γκριν, την οποία απέκλεισε στη διαδικασία των πέναλτι, με την κανονική διάρκεια του αγώνα να ολοκληρώνεται ισόπαλη 1-1.

Στο πρωτάθλημα έρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο τη Χαλ, η οποία ήταν η τρίτη τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στα οποία δεν έχει πανηγυρίσει νίκη. Ωστόσο στα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από τη βάση της δεν έχει χάσει, παίρνοντας ισοπαλία 1-1 από την Πόρτσμουθ και κερδίζοντας τη Γουίγκαν.

Προηγούμενο ματς: Πήρε την πρόκριση με 4-1 στα πέναλτι απέναντι στην Φόρεστ Γκριν, για τη φάση των 32’ του Λιγκ Τρόφι. Η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ισοφάρισε στο 64’ με τον Σοντίπο.