*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Στον 1ο γύρο: Κρου – Μπλάκπουλ 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπλάκπουλ πιέζει για την είσοδό της στα πλέι οφ και ένα θετικό αποτέλεσμα σήμερα μπορεί να την φέρει ακόμη πιο κοντά σε αυτά. Μάλιστα, διατηρείται κοντά στην πρώτη εξάδα, παρά το γεγονός ότι έχει δώσει μόλις 27 ματς μέχρι στιγμής, λιγότερα από κάθε άλλη ομάδα της κατηγορίας. Την προηγούμενη αγωνιστική πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Τσάρλτον επικρατώντας με 3-0. Πανηγύρισε την τρίτη διαδοχική νίκη της χωρίς να δεχθεί γκολ, αλλά και την πέμπτη στα έξι τελευταία παιχνίδια της, και στις πέντε κράτησε το μηδέν στην άμυνα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 3-0 απέναντι στην Τσάρλτον. Η Μπλάκπουλ προηγήθηκε στο 10’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γέιτς, στο 37’ ο Βίρτου έκανε το 2-0 και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γέιτς στο 52’, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό τέρμα του και πάλι από το σημείο του πέναλτι. Η Τσάρλτον ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς στο 48’ αποβλήθηκε ο Πράτλι και στο 85’ ο Ανέκε.

Α Στατιστικά

*No Goal και τα έξι τελευταία παιχνίδια της, στα 5/6 δεν δέχτηκε γκολ.

*Αήττητη στα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα, κέρδισε στα 6/7.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΚΡΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κρου διατηρείται κοντά στις θέσεις των πλέι οφ, θα μπορούσε πλησιάσει ακόμη περισσότερο σε αυτές, αν την προηγούμενη αγωνιστική κρατούσε το προβάδισμα δύο τερμάτων που απέκτησε στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Σάντερλαντ και δεν ισοφαριζόταν στο φινάλε του αγώνα. Είχαν προηγηθεί η νίκη με 2-0 επί της Άκρινγκτον, η οποία είναι η μοναδική που έχει πανηγυρίσει στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, αλλά και δύο ήττες μακριά από το γήπεδό της, από Σουίντον και Πιτέρμπορο και 2-1 και 2-0 αντίστοιχα.

Προηγούμενο ματς: Υποδέχθηκε την Σάντερλαντ με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Η Κρου προηγήθηκε στο 30’ με τον Πόρτερ και στο 38’ ο Λόουρι έκανε το 2-0. Η Σάντερλαντ δεν το έβαλε κάτω, μείωσε σε 2-1 με τον Τζόουνς στο 76’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαγκουάιρ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.