14η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Σάντερλαντ, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που είχαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Με θετικό αποτέλεσμα και αρκετά ικανοποιητική εμφάνιση έφυγε από την έδρα της Σάντερλαντ. Πολύ κακή στο πρώτο μέρος, βρισκόταν μόνιμα υπό πίεση, όμως δεν κινδύνεψε σημαντικά η εστία της, διατηρώντας το μηδέν. Στην επανάληψη είχε τον έλεγχο του ματς, ήταν δημιουργική και απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις την αντίπαλη εστία, χωρίς όμως να μπορέσει να βάλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Την επιστροφή της στις νίκες ψάχνει εδώ και αρκετές αγωνιστικές, όμως η εικόνα της είναι τέτοια που δεν της επιτρέπει να πανηγυρίσει ένα τέτοιο αποτέλεσμα. Η προηγούμενη εμφάνισή της πάντως άφησε αρκετά καλές εντυπώσεις, ειδικά με την ενέργεια και τη δημιουργία που είχε στο δεύτερο ημίχρονο, αφήνοντας «υποσχέσεις» ενόψει της σημερινής πολύ δύσκολης αναμέτρησης. Κατάφερε μόλις στην πρεμιέρα να εκμεταλλευτεί την έδρα της προκειμένου να αποσπάσει τους πρώτους τρεις βαθμούς της, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, μετρώντας μόλις μία ισοπαλία στις επόμενες τέσσερις. Δεν έχει καταφέρει πέραν της πρεμιέρας να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της μπροστά στο κοινό της, την ώρα που κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα μόλις σε μία από τις αναμετρήσεις της αυτές. Οι πολλές απουσίες φυσικά και έχουν επηρεάσει σημαντικά την εικόνα και την απόδοσή της, όμως θα χρειαστεί να προσαρμοστεί σύντομα, καθώς χάνει σημαντικό έδαφος στη μάχη της παραμονής.

Μπλάκπουλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σουόνσι με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σαρ στο 34’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Εντσάμ στο 52’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Καμπάνιο στο 90+8’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της η Γουότφορντ και γνώρισε την ήττα από τη Σουόνσι. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, αφού οι φιλοξενούμενοι πίεσαν έντονα τόσο μετά το γκολ, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ.

Όσο θετικό αντίκτυπο είχε ο ερχομός του Μπίλιτς στον πάγκο της, άλλη τόση μετριότητα έβγαλε στο προηγούμενο παιχνίδι της. Μια πραγματικά κακή εικόνα για τα δεδομένα της, ήταν σαν να βρισκόταν στο γήπεδο μέχρι τη στιγμή που σκόραρε, καθώς από εκεί και έπειτα δεν απείλησε ποτέ ξανά με αξιώσεις την αντίπαλη εστία. Παρουσιάζει αρκετά προβλήματα ανασταλτικά, τα οποία γίνονται εύκολα εκμεταλλεύσιμα από τις αντίπαλες ομάδες και της κοστίζει σημαντικούς βαθμούς και ταυτόχρονα της ρίχνει την ψυχολογία σε μια σεζόν που είναι τρομερά απαιτητική και χρειάζεται το 100% σε κάθε ματς προκειμένου να μπορέσει να πετύχει το στόχο της. Γεμάτο το απουσιολόγιό της, σαφώς και αρκετά επηρεασμένη από αυτό, καθώς επίσης και ο Σλάβεν Μπίλιτς βλέπει τις επιλογές του ολοένα να μειώνονται, δυσκολεύοντας πολύ και την «προγραμματισμένη» ξεκούραση των παικτών.