14η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κάρντιφ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ στο ματς πέτυχε ο Χάρις στο 83’.

Κακή εμφάνιση και δίκαιη ήττα για τη Μπλάκμπερν. Σαν να μην μπήκε στο ματς ήταν η εικόνα της στο πρώτο ημίχρονο, δεν ήταν δημιουργική, σχεδόν μόνιμα στο δικό της μισό του γηπέδου. Στο δεύτερο μέρος το ματς είχε αργό ρυθμό, απείλησε όμως περισσότερο, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να σκοράρει. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση στο πρώτο μέρος, κράτησε παρ’ όλα αυτά ανέπαφη την εστία της, αλλά στην επανάληψη δεν τα κατάφερε.

Ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, αλλά χαμηλά σε ότι αφορά τη σταθερότητα στην απόδοσή της μέχρι στιγμής. Ύστερα από το σερί νικών που έκανε στις πρώτες αγωνιστικές της σεζόν, δεν έχει καταφέρει να αποσπάσει συνεχόμενα τρίποντα στο πρωτάθλημα, κάνοντας φανερό πως υπάρχουν προβλήματα στο παιχνίδι της, τα οποία είναι αναγκαίο να λύσει ώστε να παραμείνει κοντά στη διεκδίκηση μιας θέσης στα πλέι-οφ. Όσο καλές και αποτελεσματικές είναι οι εντός έδρας εμφανίσεις της, άλλο τόσο μέτριες και αναποτελεσματικές είναι οι έξοδοι της, με αποτέλεσμα να χάνει σημαντικούς βαθμούς. Προέρχεται από δύο σημαντικά νικηφόρα αποτελέσματα μπροστά στο κοινό της, έχοντας ξεπεράσει τα εμπόδια των Γουότφορντ (2-0) και Μίλγουολ (2-1), όμως προβληματίζει αρκετά το γεγονός ότι δέχεται γκολ στις περισσότερες αναμετρήσεις της, ακόμα κι αν δεν βρεθεί υπό έντονη πίεση.

Μπλάκμπερν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΡΟΔΕΡΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπρλάσερ στο 9’, αλλά δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Φλέμινγκ στο 42’.

Αρκετά τυχερή μπορεί να θεωρηθεί η ισοπαλία που πήρε η Ρόδεραμ κόντρα στη Μίλγουολ. Μπήκε δυνατά στο ματς και έπιασε στον ύπνο την άμυνα των φιλοξενούμενων, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, αφού δέχθηκε έντονη πίεση και το γκολ της ισοφάρισης πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος το γήπεδο «έγειρε» υπέρ των φιλοξενούμενων, αλλά παρέμεινε σταθερή αμυντικά, κρατώντας τους μακριά από την εστία της.

Αρκετά δύσκολο και το σημερινό της έργο, καθώς καλείται να πάρει αποτέλεσμα σε μια δυνατή έδρα. Έχει δείξει μέχρι στιγμής πως είναι υπολογίσιμη δύναμη και πως δεν πρέπει να την υποτιμά καμία ομάδα, έχοντας αποσπάσει αρκετά αποτελέσματα, τα οποία πολλοί δεν θα περίμεναν. Μόλις μία ήττα μετράει στις πέντε εξόδους της σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας όμως αποσπάσει μόλις μία νίκη μεταξύ αυτών. Έχει τον τρόπο να παίρνει θετικά αποτελέσματα από τις περισσότερες έδρες, ανεξαρτήτως επιπέδου της αντίπαλης ομάδας, με σύμμαχό της την καλή αμυντική της λειτουργία. Για το σημερινό παιχνίδι δεν αναμένεται να αγωνιστεί ο τραυματίας Κιόσο, ενώ είναι αρκετά πιθανό να υπάρξουν αλλαγές στη βασική της εντεκάδα σε σχέση με το μεσοβδόμαδο παιχνίδι κόντρα στη Μίλγουολ (1-1).