* 30η αγωνιστική

* Στον πρώτο γύρο: Άουε – Μπίλεφελντ 2-1

* Η Μπίλεφελντ αναδείχθηκε ισόπαλη στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Άουε σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Άουε επικράτησε στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ

Χωρίς νίκη παραμένει η Μπίλεφελντ στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και μία ήττα. Πιο συγκεκριμένα, αφού επικράτησε της Νυρεμβέργης (1-0 εντός έδρα) στις 9 Μαρτίου, το συγκρότημα του Σαϊμπίνε δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Φορτούνα Ντίσελντορφ (4-2 εκτός έδρας), ενώ στη συνέχεια μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Χόλσταϊν Κίελ (1-1 εντός έδρας) και Ίνγκολσταντ (2-2 εκτός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην τελευταία οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 59’ με τον Κούτσκε, προτού ο Κλος ισοφαρίσει σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους ένα λεπτό αργότερα.

Στο 62’ ο Λάιπερτζ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην Ίνγκολσταντ, μετά την ασίστ του Λέβελς. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Βογκλσάμερ στο 77’. Στις οχτώ τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Μπίλεφελντ για την ίδια διοργάνωση γνώρισε μόλις μία ήττα, αυτήν από την Ντιναμό Δρέσδης (3-2) στις 23 Φεβρουαρίου. Στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Στις τέσσερις σημειώθηκε GG, ενώ στις πέντε σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Ίνγκολσταντ και Μπίλεφελντ στην έδρα της πρώτης (2-2) για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Μπίλεφελντ για το πρωτάθλημα (δες το στην Betshop)

Δείτε τα προγνωστικά Γερμανίας (Κλικ Εδώ)

Το Μπίλεφελντ – Άουε παίζει στην Betshop

ΑΟΥΕ

Από τρεις σερί νίκες προέρχεται η Άουε στο πρωτάθλημα, παραμένοντας αήττητη στις οχτώ τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για την ίδια διοργάνωση (τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες). Το συγκρότημα του Ντρους κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Γκρόιτερ Φιρτ (2-1 εντός έδρας), Ρέγκενσμπουργκ (3-1 εκτός έδρας) και Σαν Πάουλι (2-1 εντός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην τελευταία οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 25’ με τον Φάντρικ, μετά την ασίστ του Κόπκε. Πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, και πιο συγκεκριμένα στο 44’ ο Μπουχάντουζ έφερε τα πράγματα στα ίσα, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Μπούχτμαν.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε οχτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Κβέσιτς από την άσπρη βούλα του πέναλτι. Στις τέσσερις τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι «βιολέτες» για την ίδια διοργάνωση σημείωσαν μία νίκη και τρεις ισοπαλίες. Στις τρεις σημειώθηκε GG, ενώ στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Πριν από οχτώ χρόνια, και πιο συγκεκριμένα στις 25 Σεπτεμβρίου του 2010 χρονολογείται η τελευταία εκτός έδρας νίκη της Άουε επί της Μπίλεφελντ (1-0).

Προηγούμενο ματς: Η Άουε επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Σαν Πάουλι για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Άουε σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.