* 6η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Κλαμπ Μπριζ. Ο Φανάκεν (77’) άνοιξε το σκορ για τους Βέλγους και ο Τοσούν (88’) ισοφάρισε για την Μπεσίκτας.

Προβλημάτισε στα δύο απαιτητικά ταξίδια της τελευταίας εβδομάδας η Μπεσίκτας και ήταν πολύ τυχερή που επέστρεψε με βαθμολογικό όφελος από το Βέλγιο την Πέμπτη, στην πρεμιέρα του Conference League.

Ακίνδυνη στο πρώτο ημίχρονο με την Κλαμπ Μπριζ, γλίτωσε στις δύο μεγάλες φάσεις των γηπεδούχων, αλλά απείλησε πρώτη στην επανάληψη. Στην συνέχεια οι Βέλγοι ξόδεψαν τρεις τεράστιες ευκαιρίες, πριν προηγηθούν σε μετάβαση, με τον σκόρερ να σημαδεύει ξανά το δοκάρι μετά το 1-0. Από το πουθενά, μετά από μεγάλο λάθος στο build up των γηπεδούχων ισοφάρισε ο Τοσούν που είχε περάσει ως αλλαγή.

MVP ο κίπερ Γκιουνόκ, την κράτησε όρθια με τις 7 επεμβάσεις του (3.53 – 1.04 xGoals).

Τέσσερις μέρες νωρίτερα ηττήθηκε με βαρύ σκορ (3-0) στην Τραπεζούντα, σε διαφορετικής υφής παιχνίδι, έχοντας μία φλύαρη κατοχή (71%), δίχως ιδιαίτερες ευκαιρίες (0.42 xGoals).

Στα θετικά, αυξήθηκαν οι επιλογές για τον κόουτς Γκιουνές, αφού στο απουσιολόγιο έμειναν μόνο οι μακροχρόνια τραυματίες στόπερ Σανούτς και Ουζουνχάν.

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Γκαζιαντέπ. Ο Τιάμ σκόραρε δις για τους γηπεδούχους, στο 6ο (πέναλτι) και το 89ο λεπτό.

Δεν επηρεάστηκε η ομάδα της Καισάρειας από την αιφνιδιαστική παραίτηση του κόουτς Ατάν, το ντεμπούτο του διαδόχου Ουτσάρ συνδυάστηκε με καλή εμφάνιση και δεύτερη σερί νίκη, για να διατηρηθεί το αήττητο (2-3-0) στο ξεκίνημα της σεζόν.

Πολύ νωρίς σε φάση διαρκείας κέρδισε το πέναλτι προβαδίσματος και το διαχειρίστηκε σωστά ως την ανάπαυλα, έχοντας την κατοχή (65%). Στο δεύτερο μέρος έπαιξε σε χαμηλότερα μέτρα, άπειλήθηκε από την Γκαζιαντέπ, αλλά πηγαίνοντας στο κλείσιμο του αγώνα έβρισκε χώρους για αντεπιθέσεις και σε μία από αυτές “κλειδωσε” τη νίκη με το 5ο γκολ του Τιάμ στην σεζόν.

Παράλληλα, ακυρώθηκε το μεταγραφικό ban του συλλόγου και συνεχίστηκαν οι αφίξεις. Νέα πρόσωπα στο ρόστερ οι Μποα Μόρτε (εξτρέμ), Ζανβιέ (στόπερ), Πίρι (κίπερ), Μπαχοκέν (φορ).

Μοναδική καταγεγραμμένη απουσία για το ταξίδι στην Πόλη ο τραυματίας Καρντόσο (μέσος).