4η Αγωνιστική

*Η Μπεσίκτας παραμένει αήττητη στα 16 εντός έδρας ματς κόντρα στην Γκεντσλερμπιρλίγκι (13-3-0).

Μπεσίκτας – Γκεντσλερμπιρλίγκι στην Goalbet
goalbet-logo

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από το κακό στο χειρότερο η Μπεσίκτας, που μετά τη “σφαλιάρα” από τη Ρίο Άβε στο Γιουρόπα Λιγκ, διασύρθηκε στο πρωτάθλημα με 4-1 από την Κόνιασπορ στο Ικόνιο την προηγούμενη αγωνιστική. Αποκαρδιωτική εμφάνιση, με τους “μαύρους αετούς” να πληρώνουν με τον χειρότερο τρόπο τα πολλά αμυντικά τους λάθη. Πλέον η Μπεσίκτας καλείται να ορθοποδήσει άμεσα, πρωτάθλημα και Κύπελλο είναι ότι της απέμειναν μετά τον αποκλεισμό από την Ευρώπη.

1-1-1 ο απολογισμός της στο πρωτάθλημα μετά το πέρασμα τριών αγωνιστικών, καλείται να διορθώσει πολλά αν θέλει να ελπίζει σε κάτι καλό. Υπό τρομερή πίεση και ο τεχνικός Σεργκέι Γιαλτσίν, που γνωρίζει πως καλείται να διορθώσει άμεσα πολλά. Έχει σούπερ παράδοση κόντρα στην Γκεντσλερμπιρλίγκι, τη στιγμή που στην έδρα της παραμένει αήττητη στα 26/29 τελευταία ματς για το πρωτάθλημα. Τελευταία μεταγραφική προσθήκη ο Βαλεντίν Ροσιέρ.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 4-1 από την Κόνιασπορ γνώρισε η Μπεσίκτας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 28′ με τον Σενγκέλια, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο Κράβετς (63′, 83′ πεν) και Σενγκέλια (78′) έκαναν το 4-0. Στις καθυστερήσεις ο Τερέ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Μπεσίκτας Στατιστικά

*Over 2,5 τα 5/8 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Goalbet).

*G/G τα 5/7 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet+21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΚΕΝΤΣΛΕΡΜΠΙΡΛΙΓΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Είχε ρεπό την περασμένη βδομάδα, με την Γκεντσλερμπιρλίγκι να επιστρέφει στη δράση για πρώτη φορά μετά τις 19/09. Στο τελευταίο παιχνίδι πρωταθλήματος υποδέχθηκε την Κόνιασπορ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, είχε κάποιες καλές στιγμές, δεν κατάφερε ωστόσο να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Παραμένει έτσι χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς στην πρεμιέρα ηττήθηκε με 2-0 από την Αντάλιασπορ.

Συνολικά έχει πανηγυρίσει μόλις μια νίκη στα εννέα τελευταία ματς στο πρωτάθλημα, στα τέσσερα πιο πρόσφατα δεν κατάφερε να σκοράρει. Μια ομάδα που επέστρεψε πέρσι στη μεγάλη κατηγορία με στόχο την εξασφάλιση της παραμονής της, τερμάτισε στη 12η θέση της Super Lig και ελπίζει και φέτος σε κάτι καλό. Όπως ανακοίνωσε η ομάδα την Παρασκευή (02/10), θετικοί στην κορωνοϊό βρέθηκαν δυο ποδοσφαιριστές και δυο μέλη του προπονητικού τιμ και βρίσκονται σε καραντίνα.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 0-0 αναδείχθηκαν Γκεντσλερμπιρλίγκι και Κόνιασπορ.