* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Την περασμένη σεζόν η Μπεσίκτας κέρδισε μέσα/έξω με 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Αλάνιασπορ. Η Μπεσίκτας προηγήθηκε 0-3 ως το 31ο λεπτό με Ενκουντού (3’), Ουτσάν (20’) και πέναλτι του Γκεζάλ, αλλά στο 37’ έμεινε με 10 παίκτες (Ουζουνχάν). Η Αλάνιασπορ επέστρεψε με Μπεκίρογλου (45+3’), αυτογκόλ του Σαΐς (81’) και πέναλτι του Καντέιας (92’).

Αυτοκτονική η Μπεσίκτας στο νότο την Κυριακή, πέταξε δύο βαθμούς στα σκουπίδια, έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει μία σημαντική νίκη ψυχολογίας, να “αγοράσει” χρόνο μέχρι να βρει συνοχή.

Ιδανικό το ξεκίνημα στο ματς, με γκολ από κόρνερ, απέναντι σε άδεια άμυνα έκανε το 0-2 και στην κόντρα κέρδισε το πέναλτι για το τρίτο γκολ. Φάνηκε η απειρία του στόπερ Ουζουνχάν, αποβλήθηκε αφελώς στο ντεμπούτο του και σε συνδυασμό με το γκολ-φάουλ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου το μομέντουμ μετά την ανάπαυλα ήταν πολύ διαφορετικό. Σε απόλυτα παθητικό ρόλο στο β’ ημίχρονο η Μπεσίκτας, με μόλις 16% κατοχή, πιέστηκε, κουράστηκε και εξαιτίας ατομικών λαθών ισοφαρίστηκε.

Τιμωρημένος ο στόπερ Ουζουνχάν, παραμένουν εκτός οι έμπειροι χαφ Σόουζα και Χάτσινσον και ο Βραζιλιάνος στόπερ Ουέλινγκτον. Μεγάλο πλήγμα ο τραυματισμός του Γκεζάλ στο κυριακάτικο παιχνίδι, ήταν ο καλύτερος του συνόλου στα δύο πρώτα ματς της σεζόν, θα μείνει εκτός για τρεις εβδομάδες.

Μπαμπάς για τρίτη φορά έγινε ο φορ Βέγκχορστ, αλλά θα παίξει κανονικά σήμερα. Κλεισμένη θεωρείται η απόκτηση του Ντέλε Άλι από την Έβερτον, αναμένεται μάλιστα στις κερκίδες του γηπέδου σήμερα.

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΜΡΟΥΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (2-4) από την Αλάνιασπορ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 με Εντουάρντο (19’) και Μπεκίρογλου (28’), ο Μπορίνι μείωσε στο 55’ και Μπιράσκι σε 2-3 στο 72’, αλλά ο Γιαρντιμτσί διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 93’.

Απογοητευτικό το ντεμπούτο του Αντρέα Πίρλο στον πάγκο της Καραγκιουμρούκ, η ομάδα του φάνηκε ανέτοιμη και τρομερά προβληματική στο αμυντικό transition στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Εκτέθηκε πολλάκις στο χώρο από την Αλάνιασπορ, τα γκολ των φιλοξενούμενων μπήκαν με χαρακτηριστική ευκολία σε αντεπιθέσεις, με την άμυνα της Καραγκιουμρούκ στα χαμένα… Επιθετικά η εικόνα ήταν ικανοποιητική, υπήρξε δημιουργία και απειλές, με δύο εκ της ιταλικής παροικίας να σκοράρουν.

Είχε δύο εβδομάδες στη διάθεσή του να δουλέψει με την ομάδα ο Πίρλο, αφού το προηγούμενο Σαββατοκύριακο ήταν το προγραμματισμένο ρεπό του συλλόγου. “Κάναμε κακό ξεκίνημα στο ματς, δεν είχαμε την απαραίτητη συγκέντρωση που χρειάζεται σε πρεμιέρα. Μετά το 0-2 μας ήταν πολύ δύσκολο να επιστρέψουμε. Είχαμε 15 μέρες να προετοιμαστούμε και για να επιστρέψουν οι τραυματίες, μας βοήθησε η διακοπή” δήλωσε ο Ιταλός κόουτς.

Nέα μεταγραφή εξ Ιταλίας ο δανεισμός του εξτρέμ Κόλεϊ από την Αταλάντα.