*Φάση των «32» του FA Cup Αγγλίας. Όποια ομάδα κερδίσει προκρίνεται στον επόμενο γύρο. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Ίπσουιτς-Μπέρνλι 0-0.

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΕΡΝΛΙ (ΤΣΑΜΠΙΟΝΣΙΠ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νόργουιτς, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ζαρούρι στο 8’ και το 0-2 ο Βιτίνιο στο 54’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Έκνταλ στο 60’.

Εξαιρετική εμφάνιση και ακόμα μία νίκη για τη Μπέρνλι. Μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει από νωρίς προβάδισμα στο σκορ, ενώ στη συνέχεια δεν έριξε το ρυθμό της, βρίσκοντας ακόμη ένα γκολ. Η γηπεδούχοι ανέβασαν τις γραμμές τους προσπαθώντας να απειλήσουν, κάτι το οποίο της έδωσε την ευκαιρία να σκοράρει ξανά, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της. Αμυντικά δεν κινδύνεψε σε καμία περίπτωση, αφού οι γηπεδούχοι ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, παίρνοντας την πρόκριση στην κανονική διάρκεια του σημερινού αγώνα. Δεν κατάφερε να βρει δίχτυα στο πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων και μάλιστα αυτό έγινε μετά από πάρα πολλές αναμετρήσεις, όμως δεν την πτόησε καθόλου στο επόμενο παιχνίδι που έδωσε. Σήμερα έχει το πλεονέκτημα έδρας και μπορεί να «καθαρίσει» την υπόθεση πρόκριση, κάτι το οποίο έχει σκοπό να κάνει, αφού θέλει να είναι όσο το δυνατόν πιο ξεκούραστη ενόψει της ερχόμενης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Μπέρνλι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΙΠΣΟΥΙΤΣ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κέμπριτζ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κνιμπς στο 24’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λαντάπο στο 54’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Ίπσουιτς. Παρά το γεγονός ότι είχε τον έλεγχο στο ματς και πίεσε έντονα τους γηπεδούχους, δεν ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη το γήπεδο «έγειρε» υπέρ της και κατάφερε να βρει σχετικά γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης, αλλά δεν μπόρεσε στη συνέχεια να ολοκληρώσει την ανατροπή στο σκορ.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό αποτέλεσμα και πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Δεν πείθει ιδιαίτερα αυτή την περίοδο, καθώς έχει αρκετές αστάθειες στο αμυντικό της κομμάτι, με αποτέλεσμα να δέχεται σχετικά εύκολα γκολ και ειδικά σε εκτός έδρας αναμετρήσεις. Είναι δυνατή στο επιθετικό της κομμάτι και αυτό την έχει βοηθήσει στο να «σώσει» σε πολλές περιπτώσεις αρνητικά αποτελέσματα, αλλά δεν είναι πάντα αρκετό ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί.