4η αγωνιστική

*Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί οι δύο ομάδες εντός δεκαετίας, με ισάριθμα ισόπαλα αποτελέσματα στην έδρα της Μπέρμιγχαμ (2-2, 0-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Σίτι, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μιγιόσι στο 45+3’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Γιούτκεβιτς στο 84’.

Πολύ καλή εμφάνιση και τρίτη διαδοχική νίκη για τη Μπέρμιγχαμ. Δημιουργική και στα δύο ημίχρονα, απείλησε με αξιώσεις την αντίπαλη εστία και κατάφερε να βρει δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο. Η άμυνά της δεν αντιμετώπισε προβλήματα, αφού οι γηπεδούχοι ήταν εντελώς αναποτελεσματικοί στη τελική τους προσπάθεια.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, έχοντας σήμερα το πλεονέκτημα έδρας. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, δημιουργεί ευκαιρίες και ψάχνει το γκολ, το οποίο μάλιστα βρίσκει με συνέπεια και ευκολία σε όλες τις αναμετρήσεις της μέχρι στιγμής. Η άμυνά της είναι εξαιρετική και σταθερή, έχοντας κρατήσει το μηδέν στην εστία της στα τελευταία τρία παιχνίδια που έδωσε τόσο στο πρωτάθλημα, όσο και στο κύπελλο.

Μπέρμιγχαμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σαουθάμπτον με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τέγια στο 49’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χάρντι στο 51’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άνταμς στο 90+4’.

Πάλεψε η Πλίμουθ, αλλά υπέκυψε εν τέλη στην ανωτερότητα της Σαουθάμπτον. Πρώτο μέρος χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες και κανένα γκολ. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα, όμως ήρθε άμεσα στο γκολ της ισοφάρισης. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο να σκοράρουν ξανά, παίρνοντας εν τέλη το τρίποντο.

Θετικές εντυπώσεις άφησε για ακόμα μία φορά η Πλίμουθ, παρά το γεγονός ότι γνώρισε την πρώτη της ήττα στη φετινή σεζόν. Μαχητική κόντρα σε κάθε αντίπαλο και ειδικά εντός έδρας, αφού εκεί βρίσκει με μεγαλύτερη ευκολία δίχτυα. Παρ’ όλα αυτά στη μοναδική έξοδό της μέχρι στιγμής απέσπασε ισόπαλο αποτέλεσμα με αντίπαλο τη Γουότφορντ (0-0), δείχνοντας τα «δόντια» της.