*Εξ αναβολής παιχνίδι για την 25η αγωνιστική.

*Στον πρώτο γύρο: Πιτέρμπορο – Μπέρμιγχαμ 3-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιτέλους, νίκη για την Μπέρμιγχαμ, την πήρε εντός έδρας κόντρα στην Μπάρνσλεϊ το Σάββατο. Δεν έκανε καλή εμφάνιση, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο εκτέθηκε ανασταλτικά και είδε τον αντίπαλο να απειλεί σ’ αρκετές περιπτώσεις, θα μπορούσε να είχε γίνει η ζημιά. Από εκεί και έπειτα, η Μπέρμιγχαμ βρήκε τον τρόπο να διαχειριστεί την κατάσταση, σκόραρε στο 34’ και διαχειρίστηκε την κατάσταση, το 2-0 στο 51’ έβαλε τις βάσεις για την τελική επικράτηση.

Επιστροφή στις νίκες έπειτα από έξι αγωνιστικές (0-2-4), είχε προηγηθεί ο εκτός έδρας διασυρμός απ’ τη Φούλαμ (6-2) και το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στην Πρέστον. Με διακυμάνσεις εντός έδρας η Μπέρμιγχαμ, στο 2-1-2 τα τελευταία πέντε εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Μπάρνσλεϊ. Ο Ερνάντες το 1-0 στο 34’, το 2-0 έκανε ο Χόγκαν στο 51’. Το τελικό 2-1 ήρθε στο 87’ απ’ τον Αντεμπογιέχο.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Με Goal/Goal τα 4/6 τελευταία ματς (δες το στο Pamestoiximagr).

*Με Over 2.5 τα 4/6 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν κατάφερε ποτέ να μπει στο πνεύμα της αναμέτρησης με τη Γουέστ Μπρομ εκτός έδρας το Σάββατο, υπέστη μια απόλυτα λογική και δίκαιη ήττα. Πήρε ρόλο κομπάρσου απ’ την πρώτη στιγμή, στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε ούτε μία τελική προσπάθεια, ο αντίπαλος είχε 12 τελικές, αλλά δεν είχε αποτελεσματικότητα. Ίδιο το σκηνικό και στο δεύτερο 45λεπτο, η Γουέστ Μπρομ πίεζε διαρκώς και εντέλει δικαιώθηκε με τρία γκολ μετά το 78’. Δεν άξιζε να πάρει τίποτα η Πιτέρμπορο.

Δεύτερη σερί ήττα μετά το εντός έδρας 1-4 κόντρα στην Κόβεντρι, έχει τρεις διαδοχικές ήττες στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, τέσσερις στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Πήρε μόλις μια νίκη στις τελευταίες 11 αγωνιστικές, μοιραία έχει μείνει χαμηλά στη βαθμολογία, μετρά 19 πόντους και βρίσκεται εντός της τελευταίας τριάδας, στο -3 απ’ τη γραμμή παραμονής. Είναι τραγική η Πιτέρμπορο εκτός έδρας, έρχεται από έξι σερί ήττες, σκόραρε μόλις ένα γκολ!

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στη Γουέστ Μπρομ. Μετά το 78’ όλα τα γκολ της Γουέστ Μπρομ απ’ τους Κιρπ, Γκραντ και Ντιανγκάνα.