* 18η αγωνιστική

ΜΠΕΡΙ

Την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Λιγκ Τρόφι Αγγλίας πανηγύρισε μεσοβδόμαδα η Μπέρι, επικρατώντας εντός έδρας με 3-1 της Φλίτγουντ Τάουντ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ντέμπσεϊ στο 14’, προτού οι γηπεδούχοι ανατρέψουν τα δεδομένα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τα γκολ των Τέλφορντ (21’ πεν.), Ντάνιαλ (32’) και Άνταμς (37’). Στο πρωτάθλημα γνώρισε μόλις μία ήττα στις οχτώ τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε, αυτήν από την Πορτ Βέιλ (1-0 εκτός έδρας).

Στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Στην αποστολή της Εθνικής ομάδας του βρίσκεται ο Ντανς, ο οποίος δεν θα δώσει το παρών στη σημερινή αναμέτρηση της Μπέρι με την Στίβενεϊτζ. Δεν αποκλείεται να επιστρέφουν οι Ο’ Κόνελ και Ντόουσον που αντιμετώπιζαν τραυματισμούς. Σταθερά εκτός παραμένει ο Μπέκφορντ.

Προηγούμενο ματς: Η Μπέρι επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Φλίτγουντ Τάουν για το Λιγκ Τρόφι Αγγλίας.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Μπέρι σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Interwetten)

Το Μπέρι – Στίβενεϊτζ παίζει στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ

Από δύο σερί ήττες προέρχεται η Στίβενεϊτζ. Πιο συγκεκριμένα γνώρισε τον αποκλεισμό από η συνέχεια των Λιγκ Τρόφι Αγγλίας (4-0 εκτός έδρας με Γουίμπλεντον) και Κύπελλο Αγγλίας (1-0 εκτός έδρας με Πλίμουθ). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στις καθυστερήσεις ο Ρούμπεν Λαμέιρας. Στο πρωτάθλημα παραμένει αήττητη εδώ και τρεις αγωνιστικές (δύο νίκες, μία ισοπαλία).

Επικράτησε των Τσέλτεναμ (2-0 εκτός έδρας) και Όλνταμ (3-2 εντός έδρας), ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Πορτ Βέιλ (0-0 εντός έδρας). Διεθνείς με την Εθνική ομάδα τους είναι οι Βανκούτερ και Σμιθ, την ώρα που αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Σέντον στη σημερινή αναμέτρηση. Δεν αποκλείεται να πάρουν θέση βασικού οι Νιούτον και Κάμπελ Ράις.

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Πλίμουθ για το Κύπελλο Αγγλίας.

Στατιστικό: Σημειώθηκε NG στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Στίβενεϊτζ σε όλες τις διοργανώσεις.