6η αγωνιστική

ΜΠΕΡΓΟΥΙΚ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Μπέργουικ, μετά και το διπλό που πανηγύρισε στην έδρα της Κάουντενμπιθ (0-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζον Κάγκιν φιλοξενήθηκε από το Εδιμβούργο, στην έδρα του οποίου γνώρισε την ήττα με 1-0. Ένα γκολ μόλις στο δεύτερο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει το παιχνίδι. Τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της και με έξι μόλις βαθμούς, είναι στην έβδομη θέση μαζί με την Αννάν Αθλέτικ. Επιπλέον, με έντεκα τέρματα παθητικό διαθέτει την χειρότερη άμυνα. Μια νίκη και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Εκτός ο τραυματίας Ρόμπερτ Γουίλσον (ΑΜ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από το Εδιμβούργο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΕΛΓΚΙΝ

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο νίκες επί των Κλάιντ (3-2) και Εδιμβούργο (0-3), υπέστη και πάλι η Έλγκιν. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζιμ Γουάιρ φιλοξένησε την Αννάν Αθλέτικ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-1. Ένα γκολ στο 24ο λεπτό και από το σημείο του πέναλτι, ήταν αρκετό για να κρίνει το ματς. Τέταρτο φετινό παιχνίδι στο πρωτάθλημα, όπου δέχεται γκολ. Έτσι, μετά από πέντε αγωνιστικές, η Έλγκιν είναι στην τέταρτη θέση μαζί με τις Πίτερχεντ και Κλάιντ, έχοντας από εφτά βαθμούς η καθεμία. Μια νίκη και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Αννάν Αθλέτικ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.