Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική

* No Goal τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Η Μπενφίκα μετρά 10 σερί νίκες επί της Πάσος Φερέιρα και 15 ματς αήττητη (14-1-0)!

ΜΠΕΝΦΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-3) επί της Μποαβίστα. Ο Μοράτο άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό, ο Μάριο έκανε το 2-0 στο 67’ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 82’ με πέναλτι.

Ασταμάτητη η Μπενφίκα, το Σάββατο πέρασε και από το “Ντο Μπέσα”, πραγματοποιώντας το 7/7 στην εκκίνηση της νέας σεζόν κι απόψε έχει την ευκαιρία να πάρει κεφάλι στην κούρσα τίτλου, μετά τις απρόσμενες ήττες των έτερων διεκδικητών.

Δεν απείλησε την Μποαβίστα πριν την κεφαλιά του στόπερ Μοράτο από κόρνερ για το προβάδισμά της, αλλά έκλεισε το ημίχρονο με δύο χαμένα καθαρά τετ α τετ στην κόντρα. Με νέα μεγάλη ευκαιρία των “αετών” ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, σύμφωνα στη ροή του αγώνα ήρθε το δεύτερο γκολ του Μάριο, που τέλειωσε ουσιαστικά το ματς. Αγωνίστηκε τελικά ο φορ Ράμος με ράμματα στο φρύδι του, ο Μούσα που μπήκε στην θέση του ως αλλαγή ήταν ορεξάτος, κέρδισε το πέναλτι για το 0-3.

Εκτός πλάνων Σμιντ ο φορ Γιάρεμτσουκ, αναμένεται να αποχωρήσει, πολύ κοντά στην επιστροφή του στο Βέλγιο για λογαριασμό της Κλαμπ Μπριζ. Προς πώληση και ο χαφ Βάιγκλ, που έχει χάσει τη θέση του στα χαφ.

Εξέτισε τιμωρία κι επιστρέφει ο στόπερ Οταμέντι, σταθερά εκτός οι στόπερ Βερίσιμο, Βίκτορ που συνεχίζουν την αποθεραπεία τους. Δεν έχει ακόμα δικαίωμα συμμετοχής ο νεοφερμένος χαφ Άουρσνες.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* Δέχθηκε γκολ στα 7/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-3) από την Εστορίλ. Ο Ζοάο Κάρλος σκόραρε δις (26’ & 43’) στο πρώτο ημίχρονο, στο 53’ αποβλήθηκε ο Τζαλό των γηπεδούχων και στο 72’ ο Λέα Σιλίκι διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Στο 89’ αποβλήθηκε και ο Μπούτζκε της Πάσος Φερέιρα.

Το εφιαλτικό ξεκίνημα στη νέα σεζόν για την Πάσος Φερέιρα συνεχίστηκε την περασμένη Παρασκευή και πάει σήμερα στο “Ντα Λουζ” σαν πρόβατο στην σφαγή… 3/3 ήττες για την ομάδα του Πεϊσότο, δίχως γκολ στο ενεργητικό της, δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα με 0-3!

Εύκολα την τρύπησε κάθετα στην καρδιά της άμυνάς της η Εστορίλ για το προβάδισμα, από μεγάλο λάθος των αντιπάλων απείλησε στην συνέχεια η Πάσος. Με κεφαλιά από κόρνερ έγινε το 0-2 πριν το ημίχρονο. Με μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων ξεκίνησε η επανάληψη, αλλά η αποβολή τους, “τέλειωσε” όποιες ελπίδες επιστροφής στο ματς. Στην συνέχεια γλίτωσε από σκορ μαμούθ στις αντεπιθέσεις της Εστορίλ, χάρη στις εξαιρετικές επεμβάσεις του κίπερ Ολιβέιρα. Αποβλήθηκε κι ο φορ Μπούτζκε που πέρασε ως αλλαγή, στο ντεμπούτο επιστροφής του στην ομάδα.

“Δεν υπάρχει έλλειμμα προσπάθειας, αλλά δεν κάναμε καλό παιχνίδι. Η ομάδα είναι νεανική και με αρκετά καινούρια πρόσωπα, πολλοί παίκτες ήρθαν αργά, υπάρχουν και τραυματισμοί, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία” δήλωσε ο κόουτς Πεϊσότο.

Τιμωρημένοι οι αποβληθέντες της Παρασκευής Τζαλό (χαφ) και Μπούτζκε (φορ), σταθερές οι υπόλοιπες απουσίες τραυματιών. Τιμωρημένος και ο κόουτς Πεϊσότο, ο οποίος επίσης απεβλήθη στο ματς με την Εστορίλ.