*1η αγωνιστική

*NG στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από την Τζένοα. Ο Γκούντμουντσον με ντοπιέτα έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους γηπεδούχους (35′, 45′), μείωσε ο Γκλικ στο 45+3′. Στο 64′ ο Κόντα έκανε το 3-1, ενώ στο 5ο λεπτό λεπτό των καθυστερήσεων ο Κάριτς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν άντεξε στη μάχη της απευθείας ανόδου η Μπενεβέντο, υπέπεσε σε κάποιες τρανταχτές γκέλες που την ανάγκασαν να τερματίσει στην 7η θέση με 63 βαθμούς. Προκρίθηκε στα προημιτελικά των πλέι οφ, προσπέρασε το εμπόδιο της Άσκολι (1-0 εκτός) προτού τεθεί νοκ άουτ από την Πίζα (συνολικό σκορ 1-1).

Τη δεύτερη σεζόν στον πάγκο των “μαγισσών” ξεκινάει ο Φάμπιο Καζέρτα, είδε τους βασικούς Λαπαντούλα (ΕΠ), Μοντιπό (ΤΕ), Γκιάμφι (ΑΜ) και Σάου (ΕΠ) να αποχωρούν για άλλες πολιτείες. Ήρθαν οι Λα Γκουμίνα (ΕΠ), Κουτσουπιάς (ΜΕ), Φόρτε (ΕΠ), Μασιάντζελο (ΑΜ) και Παλεάρι (ΤΕ). Πάλεψαν, αλλά δεν κατάφεραν να προσπεράσουν το εμπόδιο της Τζένοα οι “μάγισσες” (3-2 εκτός) και τέθηκαν νοκ άουτ από τον 1ο γύρο του Κυπέλλου την προηγούμενη βδομάδα.

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΖΕΝΤΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Μπολόνια. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Σανσόνε στο 64′.

Για τρίτη σερί σεζόν η Κοζέντσα δεν κατάφερε να μείνει εκτός της μάχης για παραμονή στη Σέριε Β. Αρχικά πέτυχε τον στόχο της αποφυγής του απευθείας υποβιβασμού, τερματίζοντας στη 16η θέση με 35 βαθμούς (+1 από τη 18η Αλεσάντρια), πραγματοποιώντας σερί 3-1-1 στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές. Έδωσε το παρών στα πλέι άουτ με την Βιτσέντζα, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Οχτώ μέρες αργότερα έφερε τα πάνω – κάτω επικρατώντας με 2-0 στο “San Vito-Gigi Marulla”.

Παρελθόν αποτέλεσε ο Πιερπάολο Μπιζόλι που έδωσε σκυτάλη στον Νταβίντε Ντιονίγκι με θητεία σε Μπρέσια, Άσκολι, Καταντζάρο, Κρεμονέζε και Ρετζίνα. Αποχώρησαν έξι ποδοσφαιριστές, ήρθαν συνολικά δέκα από τους οποίους ξεχώρισαν οι Νάστι (ΕΠ), Μπρινιόλα (ΕΠ), Ντ’ Ούρσο (ΜΕ), Μπούτιτς (ΕΠ) και Μπρεσιανίνι (ΜΕ). Οι “λύκοι” γνώρισαν την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Μπολόνια και τέθηκαν νοκ άουτ από το Κύπελλο την προηγούμενη βδομάδα.