*1η αγωνιστική (εξ αναβολής)

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών λόγω κορωνοϊού.

*Η Ίντερ πανηγύρισε τη νίκη στις τρεις συνολικά αναμετρήσεις με αντίπαλο την Μπενεβέντο.

Μπενεβέντο – Ίντερ στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερη πρεμιέρα στη Serie A η Μπενεβέντο! Το συγκρότημα του Ιντζάγκι ξεκίνησε μουδιασμένα στο “Luigi Ferraris” με αντίπαλο την Σαμπντόρια, από την οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 μόλις στο 18′. Στο 33′ ο Καλντιρόλα μείωσε με σουτ από το ύψος του πέναλτι, ενώ έφερε την αναμέτρηση στα ίσια στο 72′. Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν τυχεροί στο 85′ όταν ο Γκαμπιαντίνι, όντας ανενόχλητος, έστειλε την μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μοντιπό με κεφαλιά. Τρία λεπτά αργότερα ο Λετίτσια πραγματοποίησε την επική ανατροπή με δυνατό συρτό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Σαμπντόρια.

“Μετά το τέλος του αγώνα προσπάθησα να πάρω τηλέφωνο σπίτι μου, αλλά ο πατέρας μου έκλαιγε από χαρά και δεν μπορούσα να καταλάβω τι έλεγε! Πιστεύω με όλη την καρδιά μου στην ομάδα, δωρίσαμε δύο γκολ στην Σαμπντόρια. Ακόμα κι αν χάναμε θα έμενα ευχαριστημένος από την αγωνιστική νοοτροπία μας”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής των “μαγισσών”, Φιλίπο Ιντζάγκι. Δανεικός από την Τορίνο αποκτήθηκε ο Ιάγκο Φαλκέ (ΕΠ), ο οποίος βρίσκεται κανονικά στην αποστολή για τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 της Σαμπντόρια για το πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τα γκολ των Κουαλιαρέλα (8′) και Κολί (18′), προτού οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίσουν με τον Καλντιρόλα (33′, 72′). Την ολική ανατροπή διαμόρφωσε ο Λετίτσια στο 88′.

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ Στατιστικά

*GG & over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*Δέχτηκε γκολ στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΙΝΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ίντερ έφτυσε αίμα, αλλά κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Φιορεντίνα στο “Giuseppe Meazza” το Σάββατο (4-3) μπαίνοντας με το δεξί στη Serie A. Το συγκρότημα του Κόντε βρέθηκε με το καλημέρα πίσω στο σκορ, προτού ανατρέψει τα δεδομένα λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Έχοντας τον Ριμπερί σε εκπληκτική μέρα, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή στην ανατροπή μέσα σε έξι λεπτά. Παρόλα αυτά η Ίντερ δεν είχε πει την τελευταία λέξη της, σκοράροντας δύο φορές με Λουκάκου και Ντ’ Αμπρόσιο πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Από εκεί που σταμάτησαν την περασμένη σεζόν συνεχίζουν Μαρτίνεζ και Λουκάκου που έστειλαν από μία φορά την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. “Περιμένω μία δύσκολη αναμέτρηση από κάθε άποψη”, είπε ο προπονητής Κόντε ενόψει της μάχης με την Μπενεβέντο, ενώ συνέχισε: “Πρέπει να ρισκάρουμε, θα συνεχίσουμε να παίζουμε το δικό μας, διασκεδαστικό ποδόσφαιρο, ωστόσο οφείλουμε να είμαστε περισσότερο προσεκτικοί στα μετόπισθεν”. Ένα βήμα μακριά από τους “νερατζούρι” βρίσκεται ο ακραίος αμυντικός της Πάρμα, Ματέο Νταρμιάν.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 4-3 της Φιορεντίνα για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι με τον Κουαμέ στο 3′, προτού οι γηπεδούχοι ανατρέψουν τα δεδομένα με Μαρτίνεζ (45+2′) και Σετσερίνι (52′ αυτ.). Η Φιορεντίνα έκανε την ανατροπή στην ανατροπή με τα γκολ των Καστροβίλι (57′) και Κιέζα (63′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Λουκάκου (87′) και Ντ’ Αμπρόσιο (89′).