* 14η Αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 2.5 τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Μπελενένσες.

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστρέφει στην αγωνιστική δράση ουσιαστικά μετά από τις 21 Νοεμβρίου, αφού την τελευταία φορά που πάτησε χορτάρι ήταν στο ιστορικό πλέον 0-7 με την Μπενφίκα, όταν είχε αποδεκατιστεί από τον Covid-19 και παρατάχθηκε με πειραματική ομάδα. Ο αγώνας, που δεν θα έπρεπε κανονικά να ξεκινήσει, διακόπηκε μετά το ημίχρονο με το σκορ ήδη στο 0-7, με τους γηπεδούχους να πετούν λευκή πετσέτα.

Αναβλήθηκε τελικά το παιχνίδι της περασμένης Δευτέρας απέναντι στη Βιζέλα λόγω των κρουσμάτων. Τελευταίο της δείγμα η νίκη με 3-5 στην έδρα της Κάλδας για το θεσμό του Κυπέλλου. Πήρε την πρόκριση στους “16” όπου θα αντιμετωπίσει τη Ρίο Άβε.

Στα του πρωταθλήματος είχε βελτιωμένη εικόνα μετά την αλλαγή προπονητή με τον Κάνδιδο στον πάγκο, νίκησε την Σάντα Κλάρα με γκολ στις καθυστερήσεις και ακολούθησε η ήττα με 2-0 στην έδρα της Πορτιμονένσε. Παραμένει ουραγός με μόλις 8 πόντους συγκομιδή και τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας με μόλις 7 γκολ ενεργητικό.

Την Τετάρτη βγήκαν από καραντίνα 10 παίκτες της ομάδας, την Πέμπτη όλα τα τεστ ήταν αρνητικά. Συνολικά στο σύλλογο υπήρξαν 19 κρούσματα της μετάλλαξης όμικρον, όλοι τους πλέον είναι απαλλαγμένοι από τον ιό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-7) από την Μπενφίκα, στον αγώνα παρωδία, όπου η Μπελενένσες δεν είχε παίκτες να συμπληρώσει ομαδα.

ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στο pamestoixima)
* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΕΣΤΟΡΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέταρτο παιχνίδι δίχως νίκη στο πρωτάθλημα για την Εστορίλ, που είχε όμως εκ προοιμίου δύσκολο έργο την Κυριακή στην έδρα της φορμαρισμένης Μπράγκα. Δεν είχε απάντηση στο συνδυαστικό ποδόσφαιρο των αντιπάλων στο πρώτο ημίχρονο, έπαιξε με παίκτη παραπάνω για το τελευταίο μισάωρο, απέτυχε να μπει στη διεκδίκηση του βαθμού χάνοντας καλές ευκαιρίες. Αυτή ήταν η πρώτη της εκτός έδρας ήττα στη σεζόν!

Είχε προηγηθεί η προβληματική εμφάνιση στο εντός έδρας 2-2 με τη Σάντα Κλάρα και οι ισοπαλίες με Βιζέλα (1-1 εκτός) και Μπενφίκα (1-1 εντός). Ενδιάμεσα προκρίθηκε στη φάση των “16” στο Κύπελλο, όπου θα αντιμετωπίσει την Τοντέλα εκτός έδρας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Μπράγκα. Χαμένο τετ α τετ για την Μπράγκα στο 11’, χαμένο πέναλτι στο 14’ από τον Όρτα, ακολούθησε διπλή φάση για την Εστορίλ από κόρνερ. Άψογος συνδυασμός και 1-0 από τον Όρτα στο 34’, ο ίδιος έκανε το 2-0 στο 39’. Με κλασική ευκαιρία της Μπράγκα ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, στο 65’ αποβλήθηκε ο Μινέιρο για τους γηπεδούχους. Πήρε μέτρα με παίκτη παραπάνω η Εστορίλ, είχε ευκαιρίες (δοκάρι) να μειώσει.