25η αγωνιστική

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι 2 από τις 3 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 2 από τις 3 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Βελγίου

ΜΠΕΕΡΣΧΟΤ ΒΙΛΡΙΤΖΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στις ήττες για την ουραγό του πρωταθλήματος, ηττήθηκε εκτός έδρας από τη Σερένγκ με 2-1, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, όπου οι δύο ομάδες έψαχναν τα πατήματα τους, υπέπεσε σε παράβαση, με τη Σερένγκ να κάνει το 1-0 με πέναλτι σε κρίσιμο χρονικό σημείο (40′). Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος, ισοφάρισε σε 1-1 στο 49′ και το παιχνίδι απέκτησε πολύ γρήγορο ρυθμό. Αυτό δεν την ωφέλησε, με τη γηπεδούχο να ανακτά το προβάδισμα της, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ήταν η 7η ήττα στα τελευταία 8 παιχνίδια της. Προηγήθηκε η εντός έδρας νίκη επί της Λέουβεν με 3-1. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -10 από τα μπαράζ υποβιβασμού και στο +12 από τη σημερινή της αντίπαλο και τη σωτηρία. Έχει πάρει και τις 3 νίκες της στο πρωτάθλημα εντός έδρας (3-3-17). Έχει δεχτεί γκολ στα 8 από τα τελευταία 10 εντός έδρας παιχνίδια της, ενώ έχει αποτύχει να σκοράρει σε 7 από αυτά τα 10 παιχνίδια.

Παραμένουν τραυματίες οι Κουλιμπαλί και Φρανς. Εκτός λόγω υποχρεώσεων με τις εθνικές τους οι Βάκα και Χαλαϊμιά.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Σερένγκ.

Μπέερσχοτ Βίλριτζκ Στατιστικά

*4 συνεχόμενα over2.5 γκολ. (Δες το στην betshop)

*3 συνεχόμενα g/g.

ΖΟΥΛΤΕ ΒΑΡΕΓΚΕΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Λέουβεν, την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν αρκετές ευκαιρίες απέναντι στην αντίπαλη εστία. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν πρώτοι το δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Καμπά να κάνει το 0-1 στο 29′. Η Ζούλτε Βάρεγκεμ έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε άμεσα, διαμορφώνοντας το 1-1 στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο β’ μέρος δεν άλλαξε κάτι, με τις άμυνες τους να μην απειλούνται ιδιαίτερα και το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν το 2ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-1-1). Βρίσκεται στην 16η θέση της βαθμολογίας, στο +2 από τα μπαράζ υποβιβασμού και στο +12 από την ουραγό του πρωταθλήματος και σημερινή της αντίπαλο. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της. Έχει δεχτεί γκολ στα 9 από τα τελευταία 10 παιχνίδια της, σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Εξακολουθούν να είναι εκτός δράσης λόγω τραυματισμών οι Σέρμο και Σισακό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Λέουβεν.