*Μετρούν 7/10 παιχνίδια με γκολ εκατέρωθεν ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Βάασλαντ-Μπέβερεν – Μουσκρόν στην Goalbet
goalbet-logo

ΒΑΑΣΛΑΝΤ-ΜΠΕΒΕΡΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βάασλαντ-Μπέβερεν πανηγύρισε μια απρόσμενη μα σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Επιβλήθηκε της σαφώς ανώτερης Σαρλερουά (0-2) πραγματοποιώντας ένα πολύ ουσιαστικό και μεστό παιχνίδι. Βέβαια, βοήθησε στον ψυχολογικό τομέα και η αποβολή για τους γηπεδούχους στο φινάλε του πρώτου μέρους. Ο Νίκι Χάγεν φαίνεται να βρίσκει χημεία επιτέλους στην ομάδα.

Άλλωστε, έχει καταφέρει να μείνει αήττητη για τρεις αγωνιστικές, με δύο νίκες και μία ισοπαλία. Μόλις μία ήττα στα τελευταία πέντε ματς πρωταθλήματος, την έχουν φέρει για πρώτη φορά φέτος πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Όσον αφορά την αποστολή για το προσεχές παιχνίδι, το ευχάριστο είναι ότι δεν προέκυψαν νέα προβλήματα απουσιών. Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Έφορντ, Μπιζιμανά και Χαμάς. Επιστρέφει ο Σινάνι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 0-2 της Σαρλερουά εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 35’ ο Κοϊτά με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 0-1, ενώ στο φινάλε του ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Ιλαμαχαριτρά για τους γηπεδούχους. Στις καθυστερήσεις του ματς, πάλι ο Κοϊτά σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΒΑΑΣΛΑΝΤ-ΜΠΕΒΕΡΕΝ Στατιστικά

*5 σερί μας με under 2.5 (δες το στη goalbet)

*3/5 παιχνίδια τελευταία έληξαν με N/G

*Δέχεται γκολ σε 6/7 ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet | +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΟΥΣΚΡΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μουσκρόν είναι άλλη μία αναγεννημένη ομάδα τελευταία, όπως και η προσεχής αντίπαλός της, Βάασλαντ-Μπέβερεν. Ο Ζόρζε Σιμάο φαίνεται ότι έχει το μομέντουμ να αλλάξει τα κακώς κείμενα στην ομάδα που πανηγύρισε δεύτερη νίκη στα τελευταία τρία παιχνίδια. Έδωσε δικαιώματα κόντρα στη Σιντ-Τρούιντεν (3-2) αμυντικά, όμως είχε τον έλεγχο του ματς στο μεγαλύτερο διάστημά του. Αήττητη για τρεις αναμετρήσεις με δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Δεν έχει καταφέρει ακόμα να βγει από την επικίνδυνη ζώνη, όμως έφτασε τους δέκα πόντους και απέχει από τη σωτηρία μόλις δύο. Επίσης, μετρά ένα παιχνίδι λιγότερο. Δεν έχει εύκολα παιχνίδια ως το φινάλε του έτους, όμως με την εικόνα που παρουσιάζει το τελευταίο διάστημα, δεν είναι απαγορευτικό να ελπίζει σε βαθμολογική συγκομιδή. Παραμένουν εκτός οι Σάγκλικ, Νλαντού, Ντάμπιλα. Επιστρέφει στην αποστολή ο Μοχαμέντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 3-2 της Σιντ-Τρούιντεν εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Στο 18’ ο Μπάκιτς σκόραρε για το 1-0 του ημιχρόνου και στο 53’ ο Ντα Κόστα έκανε το 2-0. Στο 63’ ο Σουζούκι μείωσε σε 2-1 με πέναλτι, όμως στο 81’ ο Φαράι πέτυχε το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους. Στις καθυστερήσεις το τελικό σκορ.