11η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Έχουν σημειωθεί 6/10 over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Βάασλαντ-Μπέβερεν – Γάνδη στην Goalbet
goalbet-logo

ΒΑΑΣΛΑΝΤ-ΜΠΕΒΕΡΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βάασλαντ-Μπέβερεν δεν είχε υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα το τελευταίο διάστημα, διότι υπήρξαν πολλά κρούσματα του ιού Covid-19 στην ομάδα και αναβλήθηκαν οι αναμετρήσεις με Οστάνδη και Σαρλερουά. Τελευταίο χρονικά για τη Jupiler League ήταν στις 3 Οκτωβρίου όταν κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία εντός έδρας από τη Γκενκ, με σκορ 1-1, με ένα τέρμα του Βούκοτιτς στις καθυστερήσεις.

Το παιχνίδι Κυπέλλου στις 10 Οκτωβρίου με τη Σπάρτα Πάτεχεμ (3-0) ήταν μια καλή προπόνηση για το συγκρότημα του Χάγεν. Μοναδική νίκη στο πρωτάθλημα είναι στην πρεμιέρα με αντίπαλο την Κόρτραϊκ (1-3). Έκτοτε, έκανε έξι ήττες και μία ισοπαλία. Στα αγωνιστικά, δεν είναι στην αποστολή οι Ντε Μέι, Φοσέ και Σιτί εξαιτίας τραυματισμών. Εκτός και οι Χαμάς, Σούλα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 3-0 της Σπάρτα Πάτεχεμ εντός έδρας, στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Στο 30’ ο Χέιμανς σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο 52’ ο Φράι διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων και στο 84’ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΒΑΑΣΛΑΝΤ-ΜΠΕΒΕΡΕΝ Στατιστικά

*8 σερί ματς με G/G (δες το στη goalbet)

*6/8 παιχνίδια έληξαν με over 3.5 γκολ

*Χωρίς εντός έδρας νίκη για 7 ματς

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΑΝΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γάνδη είναι σε κακή κατάσταση αγωνιστικά, με την ψυχολογία της αντίστοιχα να είναι στο ναδίρ. Γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα από τη Χόφενχαϊμ (1-4) στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Αν έβαζε το πέναλτι στο 14’ ο Γιαρέμτσουκ για το 1-0 ίσως άλλαζε κάτι στο τελικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική ήττα για το σύνολο του Βιμ Ντε Ντέκερ, ο οποίος ψάχνει λύσεις, όμως δεν τον βοηθούν και οι παίκτες του.

Στο πρωτάθλημα προέρχεται από δύο συνεχόμενες ήττες κόντρα σε Σερκλ Μπριζ (5-2) και Γκενκ (1-2). Μόλις εννέα πόντους σε δέκα αγωνιστικές για τα “Βουβάλια”, είναι πολύ λογικό να βρίσκονται χαμηλά στην κατάταξη. Ο Ντε Ντέκερ δεν υπολογίζει εκ νέου τον κεντρικό αμυντικό Αρσλάναγκιτς, τον επιτελικό χαφ Τσακβετάτζε και τον επιθετικό Ντεπουάτρ. Λείπει από την αρχή της σεζόν ο Ντε Μπράιν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 1-4 από τη Χόφενχαϊμ εντός έδρας, για το Γιουρόπα Λιγκ. Στο 14’ ο Γιαρέμτσουκ έχασε πέναλτι, στο 35’ ο Μπελφοντίλ δεν έκανε το ίδιο λάθος και έκανε το 0-1. Στο 52’ και το 73’ ακόμα δύο γκολ για τη Χόφενχαϊμ, ο Κλάιντινστ μείωσε στις καθυστερήσεις για να απαντήσει αμέσως μετά το Νταμπούρ.