*Over 2.5 ήρθαν οι 5/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Σοσό – Μπαστιά 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΜΠΑΣΤΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στην Παρί. Το γκολ ο Μαγκρί στο 66’.

Ήταν απ’ τις πιο φορμαρισμένες ομάδες πριν τη διακοπή, στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι ξεπέρασε με 1-0 το εμπόδιο της Παρί. Είχε κάποιες καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν βρήκε στόχο και πήγε με το 0-0 στην ανάπαυλα. Πιο απειλητική στο δεύτερο μέρος, βρήκε το γκολ με τον πρώτο της σκόρερ Μαγκρί και με σωστή διαχείριση στο υπόλοιπο του αγώνα έφυγε με το διπλό από την πρωτεύουσα.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την ομάδα του Μπρουάρ, επέκτεινε το αήττητο στις πέντε αγωνιστικές (3-2-0), φιγουράρει στην 5η θέση και κάνει όνειρα ακόμη και για άνοδο, αφού η απόσταση από την 2η θέση είναι στους πέντε πόντους. Νίκησε τα 8/14 φετινά ματς στην Κορσική (ρεκόρ 8-2-4). Παραμένει εκτός ο εξτρέμ Ρομπίκ, άρρωστος ο εξτρέμ Μπαΐ, τραυματίας ο χαφ Βενσάν.

ΜΠΑΣΤΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 7/10 πρόσφατα παιχνίδια.

*Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα 5/10 τελευταία ματς.

ΣΟΣΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στην Γκρενόμπλ. Το γκολ ο Καλουλού στο 88’.

Αξιοποίησε τον παράγοντα έδρα και συνεχίζει να διεκδικεί επί ίσοις όροις την άνοδο, νίκησε στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι 1-0 την Γκρενόμπλ. Δεν έπιασε καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, δυσκολεύτηκε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα, πήγε με το 0-0 στ’ αποδυτήρια. Έγινε πιο πιεστική στο δεύτερο μέρος, έφτιαξε περισσότερες ευκαιρίες και δικαιώθηκε για την επιμονή της στο φινάλε.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την ομάδα του Γκεγκάν, διεύρυνε το αήττητο στις εννιά αγωνιστικές (5-4-0), παρέμεινε στην 3η θέση, στο -1 από τη Μπορντό και την άνοδο. Διαθέτει, επίσης, την παραγωγικότερη επίθεση της Ligue 2 με 44 γκολ. Είναι αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες εξόδους της (2-2-0). Εξέτισε και επιστρέφει στην ενδεκάδα ο αρχηγός Βεϊσμπέκ. Τιμωρημένοι ο στόπερ Αανέμπα και ο εξτρέμ Ντουμπιά.