*19η αγωνιστική

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Κρόουλι, δεχόμενη το γκολ από τον Νάντεσαν μόλις στο έκτο λεπτό, χωρίς να καταφέρει να ισοφαρίσει, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της.

Η Μπάροου έχασε και από την Κρόουλι με 1-0 εκτός έδρας, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα με το ίδιο σκορ, έπειτα από τρεις σερί νίκες, τέσσερις στους πέντε προηγούμενους αγώνες της. Και στο γήπεδό της έχασε έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες νίκες στα προηγούμενα παιχνίδια εκεί.

Διατηρείται εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στην 5η θέση, σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο +2 για την ακρίβεια, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο, ενώ έμεινε λίγο πιο πίσω, στο -4 συγκεκριμένα, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου.

Παραμένει εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας επιθετικός Μπένετ.

Μπάροου Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 2,5

*Εχει 5/7 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 8/13 N/G εντός έδρας

*Εχει 7/13 under 2,5 εντός έδρας

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στη Σόλιχαλ Μουρς, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στο 90’ με τον Τούμιλτι, αν και είχε βρεθεί να χάνει από γκολ του Μπαρνέτ στο όγδοο λεπτό.

Η Χάρτλπουλ κατάφερε να περάσει στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αγγλίας, κερδίζοντας με 4-3 στη διαδικασία των πέναλτι και αφού είχε φέρει 1-1 στην κανονική διάρκεια, ισοφαρίζοντας στο τελευταίο λεπτό, χωρίς να αλλάξει κάτι στην παράταση. Πάντως σε 90λεπτο δεν έχει καταφέρει να κερδίσει στους τρεις τελευταίους αγώνες της, ενώ μακριά από την έδρα της δεν έχει πετύχει καμία νίκη τη φετινή σεζόν, έχοντας απλά τέσσερις ισοπαλίες σε οκτώ παιχνίδια.

Είναι πάντα στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, παραμένοντας εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής, έχοντας ακόμη τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Συνεχίζουν να είναι σε πορεία αποθεραπείας και να απουσιάζουν οι αμυντικοί Στέρι, Μεναγιέσε, Λέισι, οι μέσοι Κρόφορντ, Νιανγκ, Σέλτον και ο επιθετικός Χάμιλτον, ενώ τιμωρημένος είναι ο επιθετικός και πρώτος της σκόρερ Ούμεραχ.