*5η αγωνιστική

ΜΠΑΡΟΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γουόλσολ, ανοίγοντας το σκορ με τον Γουάρεν στο ένατο λεπτό και πετυχαίνοντας δεύτερο τέρμα με τον ΜακΚλίλαντ στο 12’, αμφότερα με κεφαλιές! Και άντεξε ως το τέλος, χωρίς να απειληθεί ουσιαστικά, παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε με τον Τζόνσον στο 46’, κινδυνεύοντας μόνο σε μία φάση προς τα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Η Μπάροου έγινε η πρώτη ομάδα που κερδίζει φέτος την Γουόλσολ, καταφέρνοντας το με 2-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα, ξεπερνώντας άμεσα την μία και μοναδική της ήττα σε αυτό.

Αξίζει να σημειωθεί πώς από τις τρεις νίκες της, οι δύο έχουν επιτευχθεί στο γήπεδό της, ενώ έχει κερδίσει και στην έδρα του μεγάλου φαβορί της κατηγορίας, της Στόκπορτ, με αποτέλεσμα το ξεκίνημα της στη σεζόν να είναι σχεδόν ιδανικό. Αλλωστε απέκλεισε και στο Λιγκ Καπ ομάδα που παίζει δύο κατηγορίες υψηλότερα από αυτήν.

Δείχνει να έχει κάνει «διάνα» στην επιλογή νέου προπονητή, αφού ο Πίτερ Γουάιλντ που ήρθε από την Χάλιφαξ μοιάζει να την έχει βελτιώσει αρκετά, τουλάχιστον σε αυτά τα πρώτα παιχνίδια. Και μάλιστα τόνισε πώς η παρουσία της ομάδας του εντός έδρας θα αποτελέσει και το ορόσημο για το τι μπορούν να πετύχουν τη φετινή σεζόν.

Μπάροου Στατιστικά

*Εχει 3/5 G/G στη σεζόν

*Εχει 3/5 over 2,5 στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Τζίλιγχαμ, ανοίγοντας το τέρμα με τον Ντάλι στο 25ο λεπτό, δέχθηκε μία σχετική πίεση, αλλά απέφυγε την ισοφάριση και σφράγισε τη νίκη με τέρμα του Πάτισον στο 86ο λεπτό.

Η Χάρογκεϊτ επανήλθε στις επιτυχίες, μετά τη νίκη της πρεμιέρας, κερδίζοντας με 0-2 εκτός έδρας την Τζίλιγχαμ, πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, ενώ ήταν και η πρώτη της μακριά από την έδρα της!

Βέβαια και αυτή σε τέσσερις αγωνιστικές για το πρωτάθλημα έχει χάσει μόνο ένα παιχνίδι εκτός, επομένως το ξεκίνημα της είναι σχετικά καλό και στη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού από πέρυσι οι αμυντικοί ΜακΑρντλ, Σμιθ και ο μέσος Φόλκινγχαμ, ενώ χτύπησε και ο νεοαποκτηθείς επιθετικός Ράιτ που θα απουσιάσει για αρκετό καιρό.