*36η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σάτον – Μπάροου 1-0

*Η Μπάροου είναι αήττητη εντός έδρας από την Σάτον, έχοντας τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γουόλσολ, με ένα γκολ του Γουάτερς στο 22ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που πάνω – κάτω ήταν ισορροπημένο και κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Η Μπάροου πέρασε και από την έδρα της Γουόλσολ, κερδίζοντας με 0-1, αγαπημένο της σκορ, αφού έτσι έχει πετύχει και τις τρεις νίκες στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν έχει ηττηθεί. Βέβαια μόνο μία από αυτές ήταν στους εφτά τελευταίους αγώνες που έχει παίξει στο γήπεδό της, με τέσσερις ήττες στο ίδιο διάστημα.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ανέβηκε στην 10η θέση του, πλησιάζοντας λίγο πιο κοντά, στο -5 συγκεκριμένα, την έβδομη θέση, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Τραυματίες και απόντες είναι ο μέσος Νιούμπι και ο επιθετικός Κέι, αλλά έγινε καλά και επιστρέφει ο πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός Γκόρντον που έλειπε από τα τελευταία παιχνίδια.

Μπάροου Στατιστικά

*Εχει 5/6 N/G στους τελευταίους αγώνες της

*Εχει 9/10 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 13/21 under 2,5 εντός έδρας, 11/17 στο πρωτάθλημα

*Εχει 13/21 N/G εντός έδρας, 11/17 στο πρωτάθλημα

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Κρόουλι, ανοίγοντας το σκορ με τον Μπουγκιέλ στο 40’, ενώ ο ίδιος παίκτης της έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 47’. Και στο 82’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο εκμεταλλεύτηκε, σκοράροντας και τρίτο τέρμα με τον Ανγκόλ στο 88’.

Η Σάτον κέρδισε με 3-0 εντός έδρας την Κρόουλι, με αυτή να είναι η πέμπτη νίκη της στους οκτώ τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη. Και δεν χάνει και στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από το γήπεδό της, με δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Παραμένει στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον είναι σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν οι τραυματίες Μπάρντεν (AM), Νέουφβιλ (EΠ).