*16η αγωνιστική

*3/4 under 2,5 στα παιχνίδια τους σε αυτή την έδρα

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Φόρεστ Γκριν, σκοράροντας δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο 20λεπτο, με τους Φόλεϊ (4’), Τέλφορντ (18’), έχοντας και δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Μπάροου κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Φόρεστ Γκριν, πρώτη νίκη έπειτα από τέσσερις αγώνες που δεν είχε κερδίσει, αλλά με τρεις ισοπαλίες.

Στην έδρα της δεν χάνει εδώ και τρία παιχνίδια, αλλά με δύο ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα.

Ανέβηκε πάλι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας στο -4 την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.

Μπάροου Στατιστικά

*4/6 G/G εντός έδρας

*4/6 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΛΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Ντονκάστερ, με τον Σμιθ να πετυχαίνει χατ τρικ (2’, 26’, 77’) και να την βάζει από νωρίς σε θέση οδηγού. Είχε και την τύχη με το μέρος της, αφού γλίτωσε δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο από τα δοκάρια της.

Έπειτα από μία περίοδο τριών αγώνων χωρις νίκη, η Σάλφορντ κέρδισε ξανά, με 0-3 στην έδρα της Ντονκάστερ.

Πάντως μακριά από το γήπεδό της, σε εννιά αγώνες που έχει παίξει, κέρδισε τους τέσσερις, αλλά σε έδρες ομάδων που είναι σχετικά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, έχοντας και πέντε ήττες.

Βέβαια για μία ακόμη χρονιά κυνηγάει από νωρίς, καθώς έχει στόχο την άνοδο και πλησιάζει σιγά – σιγά την πρώτη επτάδα, ούσα στο -5 από αυτήν.