ΜΠΑΡΟΟΥ - ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΣΙΤΙ Προγνωστικά

*28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σάλφορντ – Μπάροου 1-1

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Λέιτον Οριεντ, σε έναν αγώνα που και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, με το αποτέλεσμα να κρίνεται δίκαιο, αν και της ακυρώθηκε και ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο ως οφσάιντ.

Η Μπάροου αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Λέιτον Οριεντ, την πρωτοπόρο της κατηγορίας, αποτέλεσμα που μπορεί να θεωρηθεί θετικό. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους τρεις τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη, αλλά στο γήπεδό της είναι χωρίς νίκη εδώ και τρία παιχνίδια, με δύο ήττες σε αυτό το διάστημα.

Βρέθηκε εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα πλέον στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και ισόβαθμη με την ομάδα που είναι στην έβδομη θέση, υστερώντας στη διαφορά τερμάτων, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο. Και είναι στο -6 από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.

Μπάροου Στατιστικά

*Εχει 4/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 10/17 N/G εντός έδρας

*Εχει 9/17 under 2,5 εντός έδρας

ΣΑΛΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Σάτον, με δύο γκολ του ΜακΑλενι στο πρώτο ημίχρονο, στο 9’ και στις καθυστερήσεις του, με τον τερματοφύλακα της να δίνει το παρών όταν χρειάστηκε, αποκρούοντας πέναλτι στο 70ο λεπτό.

Η Σάλφορντ κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Σάτον, πετυχαίνοντας τέταρτη νίκη στους έξι τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος, όπου έχει ηττηθεί μόνο στο γήπεδο της Μπράντφορντ. Αυτή είναι και η μία από τις δύο συνεχόμενες ήττες της στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει παίξει μακριά από την έδρα της.

Ανέβηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο +1 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά, εκεί που είναι η σημερινή της αντίπαλος. Και πλησίασε στο -5 την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Εχουν επιστρέψει πλέον στις προπονήσεις ο αμυντικός Σέπαρντ και ο μέσος Μάλαν, ο πρώτος ίσως καταφέρει να μπει και στην αποστολή σήμερα, μαζί με τον μέσο Λουντ που είναι σε πορεία επιστροφής. Αλλά θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών ο αμυντικός Νάρτεϊ και ο μέσος Τζένκινς.