*41η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρόουλι-Μπάροου  1-0

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Κρου, σε έναν αγώνα που ήταν άστοχη, αφού έκανε 11 τελικές προσπάθειες, καμία όμως εντός στόχου! Δέχθηκε δύο γκολ από πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο από τον Αγκιέι (14’, 33’), με το τρίτο τέρμα να έρχεται από τον Λονγκ στο 89ο λεπτό.

Η Μπάροου έχασε με 3-0 εκτός έδρας από την Κρου, έπειτα από δύο σερί νίκες που πέτυχε στο γήπεδό της. Και είναι αήττητη εντός, με τρεις νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια που έχει παίξει εκεί.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 9η θέση του, αλλά έμεινε λίγο πιο πίσω, στο -6 συγκεκριμένα, από την έβδομη θέση, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, έχοντας όμως και παιχνίδι περισσότερο από την ομάδα που βρίσκεται εκεί.

Δεν έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα απουσιών.

Μπάροου Στατιστικά

*Εχει τρία συνεχόμενα over 2,5 και 2-3 γκολ

*Εχει 14/24 under 2,5 εντός έδρας, 12/20 στο πρωτάθλημα

*Εχει 14/24 N/G εντός έδρας, 12/20 στο πρωτάθλημα

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έφερε 0-0 εντός έδρας με την Μπράντφορντ, αν και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, όμως οι τερματοφύλακες τους βρέθηκαν σε καλή μέρα.

Η Κρόουλι αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εντός έδρας απέναντι στη Μπράντφορντ, δεύτερη ισοπαλία της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει μόνο στο γήπεδο της Γουίμπλεντον φέτος, με 15 ήττες σε 22 αναμετρήσεις.

Ακόμη βέβαια είναι στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία παραμονής, αλλά πλέον ισόβαθμη με την Χάρτλπουλ που είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, υπερτερώντας μόνο για ένα γκολ στη διαφορά τερμάτων, έχοντας και χειρότερη επίθεση από αυτήν.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία αμυντικού Ομόλε, χτύπησε και έχασε τα προηγούμενα παιχνίδια ο μέσος Τζενκς με τη συμμετοχή του και απόψε αμφίβολη. Αλλά το σημαντικότερο είναι πώς πρόσφατα τραυματίστηκαν ο αμυντικός Φραντσιλέτ και ο μέσος Ματς, με αμφότερους να μην αναμένεται να αγωνιστούν ξανά φέτος.