*Επαναληπτικός για τον 2ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν δεν βγει νικητής, προκρίνεται όποια ομάδα κερδίσει στα πέναλτι.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Ιπσουιτς – Μπάροου 0-0

ΜΠΑΡΟΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Μπάροου κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Σουίντον, επιστρέφοντας στις νίκες, αλλά και στα γκολ, έπειτα από πέντε αγώνες! Γενικώς πάντως η έδρα της φέτος δεν είναι κάτι το εξαιρετικό, αφού έχει μόλις πέντε νίκες σε 14 παιχνίδια που έχει παίξει εκεί για όλες τις διοργανώσεις.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, στην 19η θέση για την ακρίβεια, διατηρώντας πλέον μία μικρή απόσταση ασφαλείας, έξι βαθμών συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ντέβιτ (ΜΕ), Μάικ Τζόουνς (ΜΕ), Μπίντλινγκ (ΜΕ), Εντίλε (ΑΜ) που έχουν χάσει και τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας τους, αν και σιγά – σιγά πλησιάζει η ώρα επιστροφής κάποιων από αυτούς, αλλά χτύπησε πάλι ο επιθετικός Σι που θα μείνει για λίγο καιρό ακόμη εκτός δράσης. Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Κέι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπάροου κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Σουίντον, χάρη σε δύο εύστοχα πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Μπανκς (62’), Γκόρντον (87’), είχε και δοκάρι, χωρίς ωστόσο να είναι τόσο εύκολη η επικράτηση της.

Μπάροου Στατιστικά

*Εχει οκτώ σερί N/G, τα εφτά πιο πρόσφατα μαζί με under 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 8/14 under 2,5 εντός έδρας.

ΙΠΣΟΥΙΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Η Ιπσουιτς απέφυγε άλλη μία ήττα, φέρνοντας 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Γουίγκαν, τρίτη ισοπαλία της στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Πάντως μακριά από το γήπεδο της δεν έχει νίκη στους τρεις τελευταίους αγώνες, αν και η τελευταία της ισοπαλία ήταν η πρώτη έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες.

Είναι ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα στην κατηγορία της, στην 12η θέση του, απέχοντας ακριβώς τους ίδιους βαθμούς, εννιά συγκεκριμένα, από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά και από την ζώνη του υποβιβασμού.

Δεν έχει νεότερα προβλήματα απουσιών, αλλά παραμένουν τραυματίες και εκτός οι Κούλσον (AM), Μπερνς (EΠ), Σελίνα (ΜΕ), Κλέμεντς (ΑΜ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ιπσουιτς έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουίγκαν, ισοφαρίζοντας με τον Νόργουντ στο 77ο λεπτό το γκολ που δέχθηκε από τον Λανγκ στο 22’, σε ένα παιχνίδι που σε γενικές γραμμές ήταν ισορροπημένο.