*14η αγωνιστική

*Αήττητη εντός έδρας η Μπάροου από την Γουίμπλεντον, με δύο ισοπαλίες και δύο νίκες.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου έφερε 2-2 εκτός έδρας με τους Μίλτον Κέινς Ντονς, ισοφαρίζοντας με δύο γκολ στις καθυστερήσεις! Βρέθηκε να χάνει 2-0 από δύο τέρματα του Ντιν (12’, 35’), αλλά μείωσε με τον Γουίτφιλντ στο 93’, με τον Άντριους να ισοφαρίζει στο 95’.

Η Μπάροου όχι απλά πήρε έναν βαθμό, το κατάφερε ενώ έχανε με 2-0 ως το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, φέρνοντας τελικά 2-2 εκτός έδρας με τους Μίλτον Κέινς Ντονς.

Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Όμως στην έδρα της παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα, με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες, αν και έχει χάσει για το Λιγκ Τρόφι, από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς να είναι ακόμη σε απόσταση βολής από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.

Μπάροου Στατιστικά

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας.

*Πέντε σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον έχασε 0-1 εντός έδρας από την Μπράντφορντ, με ένα τέρμα του Οσαντέμπε στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ είχε δοκάρι στη συνέχεια στην προσπάθεια της να ισοφαρίσει.

Η Γουίμπλεντον ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Μπράντφορντ, εξακολουθώντας να έχει προβλήματα όταν παίζει στο γήπεδό της. Μακριά από αυτό παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα, με τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Γενικώς αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες που δεν είχε χάσει. Και είχε ως αποτέλεσμα να βρεθεί εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off, αν και είναι σε απόσταση βολής από αυτήν, στο -5 από την κορυφή.